در دیدار ظریف با سعد حریری چه گذشت؟
۴۲۰۱۳۷
۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۷
۱۹۵۴
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای دیداری رسمی در لبنان بسر می برد، بعد از ظهر امروز به وقت بیروت، با سعد حریری که از سوی رئیس جمهور جدید لبنان مسئول تشکیل کابینه ( نخست وزیر ) شده است، دیدار و گفت‌وگو کرد.
خبرگزاری ایسنا: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای دیداری رسمی در لبنان بسر می برد، بعد از ظهر امروز به وقت بیروت، با سعد حریری که از سوی رئیس جمهور جدید لبنان مسئول تشکیل کابینه ( نخست وزیر ) شده است، دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این ملاقات سعد حریری بر اراده دولت لبنان بر ای گسترش همکاری با ایران به ویژه در حوزه های اقتصادی تاکید کرد.

سعد حریری با اشاره به شرایط جدید سیاسی در لبنان هم اظهار کرد: کارهای زیادی برای تثبیت اوضاع سیاسی در لبنان داریم. ما باید هر چه سریع‌تر کابینه جدید را تشکیل دهیم و در این راه نیازمند کمک همه گروه‌ها و طوایف هستیم.

وی لبنان را نمونه خوبی برای همکاری و حل مشکلات دانست و تاکید کرد، توسل به راه حل سیاسی و حصول توافق های سیاسی  می تواند الگوی مشکلاتی باشد که در منطقه با آن مواجه هستیم.

در این دیدار، وزیر امور خارجه کشورمان نیز ضمن تبریک حصول توافق سیاسی در لبنان،  آمادگی کشورمان را برای هر گونه کمک و همکاری به لبنان اعلام کرد و افزود: در لبنان همه مردم این کشور پیروز شدند و به عقیده ما غالب و مغلوب در این پیروزی سیاسی وجود ندارد و بر این اساس، همه باید به سمت راه حل های مثبت بروند.

ظریف با بیان اینکه در مسائل منطقه ای به صورت طبیعی تفاوت ها و اختلافاتی وجود دارد، افزود: باید از زمینه های مشترک همکاری شروع کرد و همه باید بدانیم هیچکس از تروریسم و افراطی گری سود نمی برد.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: راه حل نظامی در منطقه راه به جایی نمی‌برد و تنها راه حل سیاسی، گفت‌وگو و تفاهم گروه‌ها کلید غلبه بر بحران‌ها در منطقه است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج