مدیر سابق مایکروسافت: درباره آیفون اشتباه کردم
۴۲۰۷۹۴
۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۶
۱۷۷۴ 
وقتی استیو جابز در سال 2007 آیفون را عرضه کرد مدیرانی مانند استیو بالمر در مایکروسافت عرضه گوشی گران لمسی و بدون کیبورد فیزیکی را مورد تمسخر قرار دادند و آن زمان اعلام کردند کاربران بیزینس از این نوع گوشی‌ها استقبال نخواهند کرد.
خبرآنلاین: استیو بالمر مدیر اجرایی سابق مایکروسافت اعتراف کرد 10 سال پیش نظرش درباره آیفون غلط بوده است.
 
 اعتراف مدیر سابق مایکروسافت پس از ۱۰ سال: درباره آیفون اشتباه کردم

وقتی استیو جابز در سال 2007 آیفون را عرضه کرد مدیرانی مانند استیو بالمر در مایکروسافت عرضه گوشی گران لمسی و بدون کیبورد فیزیکی را مورد تمسخر قراردادند و آن زمان اعلام کردند کاربران بیزینس از این نوع گوشی‌ها استقبال نخواهند کرد درحالی‌که پس از گذشت 10 سال معلوم شده است که این‌گونه اظهارنظرها از سر بغض بوده است.

آن زمان بالمر تأکید کرد که گوشی بدون کیبورد فیزیکی qwerty برای ارسال ایمیل خوب نیست و آیفون نمی‌تواند موفق شود.

وی همچنین اعتراف کرد باید زودتر مایکروسافت را وارد بیزینس سخت‌افزاری می‌کرد که تصمیم اشتباه وی خسارت جبران‌ناپذیری به مایکروسافت وارد کرد.

داستان ساخت سرفیس توسط مایکروسافت و فشارهای بیل گیتس به بالمر برای توسعه سخت‌افزار سرانجام باعث شد تا این دو دوست قدیمی از هم جداشده و بالمر از ریاست بیفتد هرچند بالمر گفت من به هیئت مدیره برای ساخت سرفیس فشار آوردم اما دیر شروع کردیم.

وقتی آیفون آمد استیو بالمر گفت ما ابزارهای ویندوز موبایلی خوبی داریم، موتورولا مدل Motorola Q را عرضه کرده بود و جیم بالسیلی و مایک لازاریدیس از مدیران بلک‌بری علیه آیفون سخن گفتند اما باگذشت 10 سال می‌بینیم که دیگر از بلک‌بری و گوشی‌های مایکروسافت و .... خبری در بازار نیست و اپل شماره یک بازار گوشی‌های هوشمند است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج