سخندان: هدف ما قضاوت در فینال جام جهانی است
۴۲۷۲۰۸
۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۰۳:۵۸
۱۱۶۸
کمک داور بین‌المللی کشورمان گفت: هدف اصلی تیم داوری ما قضاوت در فینال جام جهانی است اما باید قدم به قدم جلو برویم و تا آن زمان به تلاش خود ادامه بدهیم.
خبرگزاری تسنیم: رضا سخندان پس از انتخاب تیم داوری ایران به عنوان بهترین تیم آسیا در سال 2016 که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا صورت گرفت، اظهار داشت: شاید این عنوان باید زودتر از این به تیم داوری ما تعلق می‌گرفت، اما معمولاً در سال‌های گذشته در اختیار چند کشور محدود بود که بین خودشان دست به دست می‌شد. خوشبختانه با تلاش زیادی که تیم داوری ما بعد از جام جهانی 2014 انجام داد، طوری کار کردیم که دیگر هیچ حرف و حدیثی را باقی نگذاشتیم.

وی افزود: AFC همواره به همه داورانش احترام می‌گذارد، اما داورانی که در سطح جهانی افتخار کسب کنند، بیشتر مورد احترام هستند و کنفدراسیون آسیا نیز آنها را در کلاس‌ها به عنوان الگو معرفی می‌کند تا داوران جوان‌تر الگوبرداری کنند.

سخندان: هدف ما قضاوت در فینال جام جهانی است

کمک داور بین‌المللی کشورمان درباره شانس حضور تیم داوری ایران در جام جهانی 2018 روسیه گفت: خوشبختانه با تلاش‌هایی که شده و حضور در چند فینال پیاپی که اتفاقاً از عهده همه آنها نیز به خوبی برآمدیم، شانس‌مان برای جام جهانی زیاد است، اما هنوز 2 سال تا آن تورنمنت زمان باقی مانده و باید در این مدت مسابقات، تست‌ها و کلاس‌های مختلفی را بگذرانیم. ما هرچه به‌ دست آورده‌ایم، لطف خدا بوده است. ما کم‌حاشیه و یکدل به سمت جلو حرکت کرده‌ایم و این دو عامل از دلایل اصلی موفقیت ما بوده است. باید تلاش کنیم تا از همه آزمون‌ها سربلند بیرون بیاییم تا برای اولین بار در تاریخ داوری کشورمان، یک تیم کامل داوری از ایران در جام جهانی حضور پیدا کند.

سخندان در پاسخ به این سوال که آیا حضور در جام جهانی هدف نهایی تیم داوری است؟ عنوان کرد: هدفی که ترسیم کرده‌ایم، نه فقط حضور در جام جهانی، بلکه قضاوت در مراحل بالاتر این تورنمنت است. داوران آسیایی قبل از این نشان داده‌اند که توانایی زیادی دارند و امیدواریم با کمک خدا، ما هم به آن شرایط برسیم و افتخار بزرگی را کسب کنیم. هدف اصلی و نهایی ما قضاوت در فینال جام جهانی است، اما باید پله پله جلو برویم تا ببینیم در نهایت چه اتفاقی رخ خواهد داد.

وی در ادامه تصریح کرد: این عنوان را به داوران جوانی تقدیم می‌کنیم که حرفه‌ای زحمت می‌کشند، اما غیرحرفه‌ای به آنها رسیدگی می‌شود. همچنین این افتخار را به پیشکسوتانی تقدیم می‌کنیم که در سالیان گذشته کمک کردند، یاد دادند و انرژی صرف کردند تا به اینجا برسیم.

کمک داور بین‌المللی کشورمان گفت: داوری کشور چند وقتی است که بدون حاشیه جلو می‌رود. نه فقط تیم داوری ما، بلکه سایر داور بین‌المللی کشورمان هم افتخارات زیادی را کسب کرده‌اند و حالا ایران یکی از کشورهایی است که بیشتری داور و کمک داور الیت در آسیا را دارد.

سخندان اظهار داشت: همان طوری که داوری بدون حاشیه جلو می‌رود، از مسئولان تیم‌ها می‌خواهم که از ایجاد حاشیه برای برای داوران دست بکشند و به فکر پیشرفت فوتبال و لذت بردن از آن باشند، چون با به راه افتادن حاشیه، دست‌انداز ایجاد می‌شود و داور نیز تمرکز خود را از دست ‌می‌دهد که شاید اتفاقات زیادی بیفتد. آنها سعید داشته باشند که از حاشیه‌سازی برای داوران جلوگیری کنند و اجازه بدهند مسئولان برنامه‌ریزی لازم را برای داوران و آینده داوری داشته باشند.

وی در پایان گفت: از وزارت ورزش بابت پیام تبریکی که داد و همچنین فدراسیون فوتبال تشکر می‌کنم. باید از اصحاب رسانه نیز تشکر کنم که همیشه به تیم داوری ما لطف داشته‌اند. امیدوارم در آینده باز هم باعث سربلندی ایران باشیم.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج