استفاده های عجیب از «پوست انسان»
۴۳۲۰۶۹
۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۵
۵۲۳۵ 
از جمله معروف ترین کاربرد پوست انسان در زمان های گذشته، صحافی کتاب با پوست انسان به نام «Anthropodermic bibliopegy» بوده است. در این روش کتاب را درون جلدی از پوست انسان می پیچیدند و قرار می دادند؛ اما صحافی کتاب با پوست انسان تنها یک نمونه از آن است.
وبسایت تابناک باتو: در طول تاریخ، پوست انسان ها به دلایل عجیب و نامعلومی به عنوان جایگزین  پوست حیوانات برای مصارف مختلف  مورد استفاده قرار می گرفته است. از جمله معروف ترین کاربرد پوست انسان در زمان های گذشته، صحافی کتاب با پوست انسان به نام «Anthropodermic  bibliopegy» بوده است. در این روش کتاب را درون جلدی از پوست انسان می پیچیدند و قرار می دادند؛ اما صحافی کتاب با پوست انسان تنها یک نمونه از آن است.

در این گزارش، مجموعه ای از کاربردهای پوست انسان را در تاریخ خواهید دید؛

طبل جنگ
 
استفاده های عجیب از «پوست انسان»

در قرن پانزدهم در جنگ ها بر طبل های ساخته شده از پوست انسان با هدف ترساندن دشمنان و نیروهای متخاصم می کوبیدند.
 


جلیقه مردانه
 
استفاده های عجیب از «پوست انسان»

دوخت جلیقه از پوست انسان در فرانسه قرن هیجدهم و در اواسط انقلاب فرانسه رایج بود. این جلیقه ها در آن زمان شهرت بسیاری داشتند.
 


پاکت سیگار

استفاده های عجیب از «پوست انسان»
 
در اواخر قرن نوزدهم یک فرانسوی به نام «هنری برانزینی» به جرم قتل و کشتن تعدادی از زنان دستگیر شد. پس از اعدام یکی از مأموران مخفی پلیس، مقداری از پوست بدن او را جدا و از آن یک جاسیگاری درست کرد.
 


جلد کتاب

استفاده های عجیب از «پوست انسان»
 
کتاب Hic Liber Waltonis Cute Compactus Es یکی از مشهورترین کتاب هایی است که در کتابخانه بوستن آمریکاست. این کتاب زندگی نامه خودنوشت جرج والتون است که به درخواست خود او با قسمتی از پوست خودش جلد شده است.
 


جعبه کارت های قمار
 
استفاده های عجیب از «پوست انسان»

در قرن نوزدهم، ویلیام برک و ویلیام هاری دو قاتل و جانی بودند که اجساد را از درون قبرها بیرون می آوردند و آنها را به پزشکان محلی می فروختند. آن دو همچنین ۱۷ تن را در اسکاتلند به قتل رساندند. در نهایت، پس از مرگ بیرک  یکی از آن دو، تبهکاران دیگری پوست او را به منظور ساخت کارت های بازی و قمار برداشتند.
 


کیف پول
 
استفاده های عجیب از «پوست انسان»

در سال ۱۸۳۳ در موریس تاون نیوجرسی یک مهاجر فرانسوی به نام آنطوان لوبلان سه نفر را کشت و اشیای قیمتی آنها را به سرقت برد. قاضی دستور داد که پس از مرگ قاتل، بخشی از پوست او را جدا کنند و از آن کیف پول تهیه کنند.
 


کفش
 
استفاده های عجیب از «پوست انسان»

در سال ۱۸۷۶ یک کفاش اهل نیویورک از انواع مختلف پوست برای تهیه کفش از جمله پوست افعی  آناکوندا استفاده کرد. او که در جستجوی راهی خلاقانه برای فروش بیشتر بود، تصمیم گرفت تا از پوست انسان به عنوان ماده اصلی تولید کفش های خود استفاده کند.
 


کفش پاشنه بلند
 
استفاده های عجیب از «پوست انسان»

یک پزشک  و مجموعه دار  هلندی به نام (هیرمان بویرافا) ابزارها و وسایل عجیب و غریبی را گردآوری می کرد. بنا بر گزارش ها، او یک جفت کفش زنانه پاشنه بلند داشت که از پوست مردی اعدامی تهیه شده بود.
 


لباس فرانسوی
 
استفاده های عجیب از «پوست انسان»

در انقلاب فرانسه، جسد مردگان را درون سطل های زباله می انداختند. برخی از مردم نیز فرصت را مناسب می دیدند و از پوست مرده ها برای تهیه لباس استفاده می کردند. آنها پوست مردان را به دلیل ضخامت بیشتر در تهیه لباس ترجیح می دادند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1395/09/11
جل الخالق
البته به نظر میاد طبل و جلیقه و پوتین رو از پوست مردها می ساختن
و لباس و کفش پاشنه بلند و کیف پول اینها رو هم از پوست زنها می ساختن
کلا به مردها در طول تاریخ بیشتر ظلم شده
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1395/09/12
خخخخ آخری باحال بودا . واسه دوام بیشتر !!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج