ریدلی اسکات از انجمن کارگردانان جایزه می‌گیرد
۴۳۲۹۸۵
۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۱
۱۲۸۰
انجمن کارگردانان آمریکا اعلام کرد که از «ریدلی اسکات» با اعطای جایزه یک عمر دستاورد سینمایی تقدیر خواهد کرد.
خبرگزاری ایسنا: انجمن کارگردانان آمریکا اعلام کرد که از «ریدلی اسکات» با اعطای جایزه یک عمر دستاورد سینمایی تقدیر خواهد کرد.
 
بالاترین نشان انجمن کارگردانان آمریکا برای «اسکات»

به نقل از ورایتی، «پاریس بارکلی» رئیس انجمن کارگردانان آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ریدلی اسکات» استاد همه ژانرهای سینمایی و دارای قریحه کارگردانی بی‌همتایی است که به یادماندنی‌ترین فیلم‌های معاصر را برای ما به ارمغان آورد و با به تصویر کشیدن استقامت روح انسان، قلب و اذهان مخاطبان سینمایی در سراسر جهان را تسخیر کرد.

«ریدلی اسکات» جایزه دستاورد سینمایی شصت‌ونهمین دوره جوایز سینمایی انجمن کارگردانان آمریکا را چهارم فوریه (۱۶ بهمن) و در جریان برگزاری مراسم اعطای جوایز این رویداد سینمایی در هتل «بورلی هیلتون» دریافت می‌کند.

«اسکات» تا کنون برای فیلم‌های «سقوط شاهین سیاه» (۲۰۰۱)، «گلادیاتور» (۲۰۰۰)، «تلما و لوئیس» (۱۹۹۱) نامزد جایزه اسکار و انجمن کارگردانان آمریکا شده و یک بار نیز با فیلم «مریخی» در سال ۲۰۱۵ جایزه انجمن کارگردانان آمریکا را از آن خود کرد.

از دیگر فیلم‌های این سینماگر ۷۹ ساله می‌توان به «اکسدوس»، «مشاور»، «پرومته»، «افسانه»، «قلمرو بهشت»، «رابین‌هود» و ... اشاره کرد.

«ریدلی اسکات» اکنون مشغول ساخت «بیگانه: میثاق» دنباله فیلم «پرومته» است و پس از آن نیز پروژه سینمایی وسترن «خشم زمین شکسته» را کلید خواهد زد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج