وقوع 10 پس لرزه در «شهداد» کرمان
۴۳۳۳۴۳
۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۳
۳۷۸۷ 
پس از وقوع زلزله 5 ریشتری ظهر امروز (پنجشنبه) در بخش شهداد از توابع شهرستان کرمان تاکنون 10 پس لرزه در این منطقه روی داده است.
خبرگزاری ایرنا: پس از وقوع زلزله 5 ریشتری ظهر امروز (پنجشنبه) در بخش شهداد از توابع شهرستان کرمان تاکنون 10 پس لرزه در این منطقه روی داده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان شامگاه پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: تاکنون 10 پس لرزه در بخش شهداد ثبت شده که بزرگی سه مورد آن بیش از 3 و کمتر از 4 ریشتر بوده است.

محسن صالحی کرمانی افزود: تاکنون هیچ گونه خسارت جانی مستقیم ناشی از زلزله پنج ریشتری ظهر امروز در بخش شهداد گزارش نشده و اوضاع در این منطقه عادی است.

وی تصریح کرد: همچنین گزارشی از خسارت های مالی گسترده نیز تاکنون اعلام نشده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: نگران بودن مردم منطقه بعد از وقوع زلزله امری طبیعی است.

خبرها از شهداد در 90 کیلومتری کرمان حاکی است برخی از مردم این منطقه در حیاط منازل خود چادر برپا کرده اند.

زلزله به بزرگی 5 ریشتر در عمق 10 کیلومتری زمین ساعت 12 و 51 دقیقه و 42 ثانیه امروز بخش شهداد از توابع شهرستان کرمان را لرزاند.

شدت زلزله به حدی بود که باعث لرزش ساختمان ها در شهر کرمان و مناطق همجوار شد.
دهستان سیرچ از توابع بخش شهداد شهرستان کرمان از مناطق زلزله خیز استان به شمار می رود و وقوع زمین لرزه 5،5 ریشتری مرداد سال گذشته در منطقه ای بین سیرچ، گلباف و ماهان موجب بروز برخی خسارات جزئی شد.

شدیدترین زلزله ناشی از این گسل مرداد سال 1360 در سیرچ روی داد و صدها کشته و زخمی برجا گذاشت.

وقوع زمین های متوالی در آبان امسال که بزرگترین آنها 4،9 ریشتر بود در شهرستان زرند به برخی ساختمان های قدیمی خساراتی وارد کرد و شماری از مردم نیز بر اثر فرار و ترس از زلزله مصدوم شدند.

حدود 18 گسل در استان کرمان فعال است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج