ایجاد یک شعبه بانک ایرانی در استکهلم
۴۳۸۵۵۷
۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰
۱۱۷۰ 
رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به اهمیت تسهیل امور در بخش بانکی به ایجاد یک شعبه بانک ایرانی در سوئد اشاره کرد و گفت در صورت تحقق این امر بسیاری از مشکلات مالی مرتبط با سرمایه گذاری و تعاملات اقتصادی میان شرکت های ایرانی و سوئدی مرتفع می شود.
پایگاه اطلاع رسانی دولت: رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به اهمیت تسهیل امور در بخش بانکی به ایجاد یک شعبه بانک ایرانی در سوئد اشاره کرد و گفت در صورت تحقق این امر بسیاری از مشکلات مالی مرتبط با سرمایه گذاری و تعاملات اقتصادی میان شرکت های ایرانی و سوئدی مرتفع می شود.
 
محمد نهاوندیان که به سوئد سفر کرده است، در دیدار با وزیر تجارت این کشور ، افزود: ایجاد یک شعبه بانک ایرانی در سوئد می تواند باعث توسعه همکاری های بانکی و سرعت در آن شود.

وی ضمن تاکید بر برنامه ریزی های انجام شده توسط دولت ایران برای جذب حداکثری سرمایه گذاری خارجی گفت: ایران و سوئد می توانند در حوزه های مختلف اقتصادی از جمله حوزه های مرتبط با انرژی، حمل و نقل ریلی، فناوری اطلاعات و محیط زیست همکاری کنند.

نهاوندیان با اشاره به پدید آمدن شرایط مساعد پس از برجام برای سرمایه گذاری شرکت های خصوصی خارجی در ایران و از جمله تمایل برخی از شرکت های سوئدی به این امر اظهار داشت: باید شرایط به گونه ای باشد که این همکاری ها با سرعت مناسب، بدون فوت وقت آغاز شود، اهداف و منافع بلند مدت داشته باشد و از همه مهمتر مسیر سرمایه گذاری از سوی هر دو کشور خصوصا از لحاظ تامین منابع مالی با سهولت صورت گیرد.

در این دیدار خانم «آن لینده» وزیر تجارت سوئد نیز با استقبال از گسترش روابط در همه زمینه ها با جمهوری اسلامی ایران گفت: توسعه همکاری های اقتصادی و ساماندهی این ارتباط با ایران برای ما بسیار مهم است و راه حل هایی که بتواند دو کشور را به یکدیگر نزدیک کند مورد توجه استکهلم قرار دارد.

وزیر تجارت سوئد ضمن استقبال از پیشنهاد نهاوندیان مبنی بر ایجاد یک شعبه بانک ایرانی در این کشور گفت: سوئد سیاست های تازه ای را در خصوص گسترش تعاملات خود با دیگر گشورها تدارک دیده است و در این راستا از پیشنهادات ایران در توسعه روابط استقابل می کند. آن لینده در ادامه گفت: ما فضای اقتصادی ایران را به دقت مطالعه کرده و با شناختی که به دست آورده ایم برای توسعه روابط اقتصادی با ایران برنامه ریری کرده ایم.

وزیر تجارت سوئد با اشاره به سفر اخیر وزیر بهداشت سوئد به ایران و اطلاع از اقدامات دولت ایران در بیمه درمانی مردم و انتقال آن به دولت سوئد، این اقدامات را شایسته تقدیر دانسته وگفت: سوئد همچنین از همکاری های پزشکی، دارویی ودرمانی در ایران استقبال می کند و این موضوع می تواند در اولویت همکاری ها قرار گیرد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج