دبیرکل جدید سازمان ملل دوشنبه سوگند می‌خورد
۴۳۹۴۸۸
۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۶
۱۰۹۰ 
دبیرکل جدید سازمان ملل در حالی روز دوشنبه سوگند یاد می‌کند که امیدوار است بتواند در بحبوحه نگرانی ها درباره نقش آمریکا در جهان تحت ریاست جمهوری دونالد ترامپ، به تعهداتش عمل کند.
خبرگزاری ایسنا: دبیرکل جدید سازمان ملل در حالی روز دوشنبه سوگند یاد می‌کند که امیدوار است بتواند در بحبوحه نگرانی ها درباره نقش آمریکا در جهان تحت ریاست جمهوری دونالد ترامپ، به تعهداتش عمل کند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل جدید سازمان ملل در جراین یک مراسم رسمی در مجمع عمومی سازمان ملل قرار است روز دوشنبه سوگند یاد کند و سپس برنامه های خود برای مقابله با بحران های جهانی و اصلاحاتش را ملل اعلام کند.

گوترش از دیدگاه بسیاری از مقام های سازمان ملل فردی با مهارت های سیاسی است که می تواند بین دیدگاه های متفاوت در سازمان ملل به خوبی هماهنگی ایجاد کند.

گوترش 67 ساله که سابق بر این نخست وزیر پرتغال بوده، به دنبال دستیابی به یک سازش در سوریه و پایان دادن به جنگ داخلی در این کشور است. اما  انتخاب دونالد ترامپ بعنوان رییس جمهور آمریکا اوضاع را برای او کمی سخت تر کرده است.

ریچارد گوآن، کارشناس سازمان ملل در امور خارجی شورای اروپا گفت: ترامپ کارها را برای گوترش سخت می کند. تا زمانیکه تیم ترامپ روی کار بیاید، گوترش نمی تواند آنطور که می خواهد دست به تغییرات در سازمان ملل و ایجاد اصلاحات بزند.

گوترش قرار است روز دوشنبه معاون و رییس دفتر کارمندان سازمان ملل را نیز معرفی کند. انتظار می رود که امینه محمد، وزیر محیط زیست نیجریه معاون گوترش باشد و رییس دفتر کارمندان سازمان ملل نیز احتمالا یک زن است.

گوترش به دنبال ایجاد برابری جنسیتی در سازمان ملل است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج