دبیرکل جدید سازمان ملل سوگند یاد کرد
۴۴۰۵۸۱
۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۸
۱۹۲۳ 
آنتونیو گوترس(گوترش) دبیرکل جدید سازمان ملل روز دوشنبه در مراسمی به عنوان نهمین دبیر کل این سازمان سوگند یاد کرد.
خبرگزاری ایرنا: آنتونیو گوترس(گوترش) دبیرکل جدید سازمان ملل روز دوشنبه در مراسمی به عنوان نهمین دبیر کل این سازمان سوگند یاد کرد.
 
آنتونیو مانوئلا د اولیورا گوترس که از ژوئن سال 2005 تاکنون سمت کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل را به عهده داشت و در ماه اکتبر امسال از سوی اعضای مجمع عمومی سازمان ملل به دبیر کلی این نهاد برگزیده شد، روز دوشنبه به طور رسمی به عنوان نهمین دبیر کل سازمان ملل سوگند یاد کرد.

قبل از مراسم سوگند به موجب یک قطعنامه پیشنهادی، نمایندگان حوزه جغرافیایی مختلف سازمان ملل از بان کی مون دبیر کل فعلی این سازمان که تصدی وی در 31 دسامبر امسال خاتمه پیدا می کند، قدردانی شد.

نمایندگان مذکور با اشاره به این که در دوران تصدی بان کی مون جهان با بحران های بی سابقه ای از بحران اقتصادی گرفته تا تغییرات جوی و رواج و گسترش تروریسم و افراطی گری و شیوع بیماری های اپیدمیک و سوانح ویرانگر طبیعی روبرو بود، از تلاش هایش قدردانی کردند.

در سخنان این نمایندگان، دبیر کل فعلی سازمان ملل به خاطر تلاش هایش در جهت تحقق توافقنامه تغییرات جوی پاریس، برابری جنسیتی و حمایت از آزادی زنان، ترویج آموزش و پرورش جهانی و برقراری صلح و عدالت مورد تجلیل قرار گرفت.

گوترش در تاریخ اول ژانویه سال 2017 به صور رسمی کار خود را در این سمت آغاز خواهد کرد.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1395/09/22
انشالله مثل بان کی مون نباشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج