خط و نشان «بان کی مون» برای اسرائیل
۴۴۳۲۵۵
۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۵
۱۹۴۱ 
دبیرکل سازمان ملل ضمن بیان اینکه قانونی‌کردن شهرک‌سازی در کرانه باختری برای رژیم صهیونیستی عواقب منفی خواهد داشت، تاکید کرد که جامعه جهانی با اسرائیل مغرضانه برخورد می‌کند.
خبرگزاری فارس: «بان‌کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل متحد که چند روز به پایان دوره خدمتش باقی نماینده، ضمن محکوم کردن تصمیم رژیم صهیونیستی برای قانونی اعلام کردن ساخت‌وساز در «کرانه باختری»، از این رژیم در برابر اظهارات ضدصهیونیستی دفاع کرد.

بان طی سخنرانی در جلسه شورای امنیت برای بررسی وضعیت خاورمیانه، با انتقاد از لایحه کابینه رژیم صهیونیستی جهت قانونی کردن شهرک‌سازی در کرانه باختری و تصرف هرچه بیشتر زمین‌های فلسطینیان، گفت: «اگر این لایحه توسط کنست (پارلمان اسرائیل) تصویب شود، اولین باری خواهد بود که یک قانون اسرائیلی درباره سرزمین‌های فلسطینیان بکار برده شده و و در تضاد کامل با قوانین بین‌المللی است.»

به نوشته پایگاه خبری «تایمز اسرائیل» وی همچنین افزود: «من قویاً از قانون گذاران اسرائیلی می‌خواهم تا در این لایحه تجدیدنظر کنند؛ زیرا عواقب قانونی منفی برای اسرائیل داشته و به تبع آن شانس حصول صلح میان اعراب و اسرائیل را ازبین می‌برد.»

دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن دعوت کردن از فلسطینیان برای اتحاد، خواستار پایان یافتن عملیات استشهادی علیه صهیونیست‌ها شده و تاکید کرد: «اگر رژیم اسرائیل می‌خواهد راهکار دو دولتی ثمر داشته باشد، شهرک‌سازی‌ها را متوقف کند...اسرائیل باید بداند نگه داشتن فلسطینیان تحت اشغالگری نظامی باعث به‌وجود آمدن انتقادات می‌شود.»

بان ادامه داد: «چارچوب صلح بدون تغییر باقی خواهد ماند: تاسیس دو دولت بر پایه تبادیل زمین برای صلح و توافق منطقه‌ای عادلانه و فراگیر که با قطعنامه‌های مربوطه شورای امنیت و مفاد امضا شده میان طرفی همخوانی داشته باشد.»

وی ضمن انتقاد از قطعنامه‌هایی که در شورای امنیت و دیگر بخش‌های ملل متحد علیه رژیم صهیونیستی تصویب شده، ادعا کرد: «آنها در بیشتر موارد بجای کمک کردن به آرمان فلسطینیان، توانایی سازمان ملل برای انجام وظایفش را تضعیف کرد.»

دبیرکل سازمان ملل از شورای امنیت خواست تا نسبت به راهکار دو دولتی متعهد باشد و افزود: «ما نباید از حق تاسیس دولت فلسطین بگذریم. البته باید از حق زندگی اسرائیل در صلح و امنیت با همسایگانش نیز دفاع کنیم.»

نکته جالب اینجاست که به اذعان «دنی دانون» نماینده دائم رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، شورای امنیت طی یک دهه گذشته 223 قطعنامه ضد اسرائیلی صادر کرده؛ اما می‌توان گفت که این اقدامات فقط حالت نمایشی داشته و چیزی جز حرف نبوده، زیرا هیچ اقدام عملی برای مقابله با جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان رخ نداده است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1395/09/27
تا حالا از اسراءیل دفاع میکردید چی شده یک مرتبه به یاد فلسطینیان زجر گشیده افتادید خدا از شما خیانت کارها نمگذره
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1395/09/27
بانکی مون دم رفتن زبانش باز شده. مرتیکه تو این مدت چه کار مثبت انجام دادی. فقط هرچه آمریکا و انگلیس بهت دیکته کرد رابلغور کردی.کدام سازمان ملل. ما به این جایی که تو کار میکنی.میگوییم سازمان خلل.اخه برای کشورهای مظلوم فقط دردآفرین و برای کشورهای ظالم سود آفرین شده
Iran, Islamic Republic of
00:51 - 1395/09/28
اقای بان کی مون چون می خواهد سازمان ملل را ترک کند حرف یادگاری از خودش به یادگار گذاشته
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1395/09/28
جناب بان کی تا دیروز حرف میزدی الان هم حرف میزنی به بعدشم حرف میزنی، تو یک عروسک خیمه شب بازی بیش نیستی همه اینو فهمیدن ومیدونن تو دنیا.باخداحافظی بی دست مارو خوشحال کن زودتر تا نادون تر از تو بیاد،یکی از یکی بدتر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج