راحت ترین گوشی قابل تعمیر در سال 2016
۴۴۷۳۰۰
۰۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲
۱۷۶۱ 
هنگام انتخاب گوشی، یکی از معیارهایی که بیشتر ما در نظر نمی‌گیریم، قابل تعمیر بودن گوشی است. باز کردن برخی از گوشی‌ها و گجت‌ها واقعا دشوار است، حتی اگر آدم کاربلدی با وسایل مناسب در پی آن باشد.
وب سایت یک پزشک - علیرضا مجیدی: هنگام انتخاب گوشی، یکی از معیارهایی که بیشتر ما در نظر نمی‌گیریم، قابل تعمیر بودن گوشی است. باز کردن برخی از گوشی‌ها و گجت‌ها واقعا دشوار است، حتی اگر آدم کاربلدی با وسایل مناسب در پی آن باشد. برای مثال ایرپاد‌های اپل، به تازگی توسط سایت مشهور iFixit بررسی شدند و مشخص شدند که اگر مشکلی برای آنها رخ بدهد، تقریبا غیرقابل تعمیر هستند.
 
 و جایزه قابل تعمیرترین گوشی موبایل سال ۲۰۱۶ تعلق می‌گیرد به …

اما در مقابل، برخی از گجت‌ها هم راحت باز می‌شوند و کاربران حتی خودشان هم می‌توانند باتری آنها را عوض کنند.

طبق بررسی سایت iFixit  در سال پیش گوشی ماژولار خوب شرکت ال جی یعنی G5، راحت‌ترین گوشی از نظر باز کردن، لقب گرفته است. این گوشی از این سایت نمره ۸ از ۱۰ گرفته است.

این گوشی به خاطر ماهیت ماژولار خود، طوری طراحی شده است که خود کاربران هم می‌توانند قطعات داخل آن را تعویض کنند.

جالب است گه گوشی محبوب سامسونگ یعنی گلکسی اس ۷، مطابق بررسی همین است، نمره ۳ از ۱۰ گرفته است، ظاهرا طراحی فشرده آن و نبود پیچ‌ برای باز کردن آن، باعث این دشواری شده است.

اما گوشی دوم از نظر راحتی باز کردن گوشی پیکسل Pixel duo است که امتیاز ۷ از ۱۰ گرفته است. اما گوشی‌های پیکسل گوگل جزو گوشی‌های دشوار برای باز کردن طبقه‌بندی شده‌اند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج