موتور جستجوی اخبار جعلی هم از راه رسید
۴۴۷۳۶۲
۰۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۱
۱۲۳۳
همزمان با گسترش انتشار اخبار جعلی در اینترنت که منجر به فریب افکار عمومی می شود، موتور جستجویی موسوم به hoaxy راه اندازی شده که می تواند این موضوع را به کاربر اطلاع دهد.
خبرگزاری مهر: همزمان با گسترش انتشار اخبار جعلی در اینترنت که منجر به فریب افکار عمومی می شود، موتور جستجویی موسوم به hoaxy راه اندازی شده که می تواند این موضوع را به کاربر اطلاع دهد.
 
 توسط دانشگاه ایندیانا؛موتور جستجوی اخبار جعلی هم از راه رسید

به نقل از سی نت، موتور جستجوی یاد شده همچنین سیر انتشار و گسترش اخبار جعلی و قلابی را در فضای مجازی به کاربر نشان می دهد.

کاربران برای استفاده از نسخه بتای این موتور جستجوی اینترنتی می توانند به آدرس http://hoaxy.iuni.iu.edu/ مراجعه کنند. این موتور جستجو که فعالیت خود را از روز چهارشنبه هفته گذشته آغاز کرده توسط مرکز شبکه های پیچیده در دانشگاه ایندیانا راه اندازی شده و می تواند اخبار ۱۳۲ سایت مشهور را که معمولا اخبار جعلی تولید می کنند فهرست کند و به کاربران امکان دهد تا ببینند چگونه لینک دادن به اخبار جعلی یاد شده منجر به گسترش آنها در شبکه های اجتماعی می شود.

در ماه های اخیر حجم بالایی از اخبار جعلی و دروغین در اینترنت و به خصوص در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک منتشر شده اند و هیلاری کلینتون نامزد ناکام انتخابات ریاست جمهوری امریکا معتقد است علت شکست وی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور انتشار وسیع همین اخبار دروغین بر ضد وی بوده است.

این امر منجر به فشارهای گسترده به مدیران فیس بوک شده و آنها روشی برای علامت زدن این نوع اخبار جعلی توسط کاربران ابداع کرده اند.

هر کاربر بعد از جستجو در سایت هوکسی می تواند فهرستی از اخبار دروغین مرتبط به کلیدواژه ای که جستجو کرده را مشاهده کند. یکی از تاثیرگذارترین اخبار دروغین منتشر شده در مورد هیلاری کلینتون در اینترنت که به شدت به وی ضربه زد، ادعای همکاری وی با یک گروه فعال در زمینه سواستفاده اخلاقی از کودکان در واشنگتن بوده است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج