مرگبارترین مخدرهای دست ساز +عکس
۴۵۳۳۸
۱۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۰
۳۶۳۲۳ 
ساز را در آشپزخانه های خانگی ساخته و روانه بازار می کنند. مخدرهایی که حتی یک بار مصرف آنها می تواند فرد را به کام مرگ بکشاند. این گزارشی است از مرگبارترین مخدرهای دست ساز دنیا.

برترین مجله اینترنتی ایران

همشهری سرنخ: تریاک، هروئین، ماری جوانا و ... اینها مخدرهای مرگباری هستندکه هر روزه در سراسر جهان ده ها و صدها انسان را به کام مرگ می کشانند، مخدرهایی که علت اصلی بسیاری از جنایت ها و فجایع هستند اما این مواد مخدر با وجود آنکه بسیار مرگبار هستند اما باز هم در مقابل مخدرهای مرگبار دست سازی که قاچاقچیان روانه بازار می کنند چندان کشنده به حساب نمی آیند.

 امروزه قاچاقچیان و تبهکاران برای آنکه پول بیشتری به جیب بزنند، انواع مختلفی از مخدرهای دست ساز را در آشپزخانه های خانگی ساخته و روانه بازار می کنند. مخدرهایی که حتی یک بار مصرف آنها می تواند فرد را به کام مرگ بکشاند. این گزارشی است از مرگبارترین مخدرهای دست ساز دنیا.

مرگبارترین مخدرهای دست ساز دنیا

کروکودیل

در میان داروهای دست ساز و خانگی، کروکودیل یکی از وحشتناک ترین آنها به حساب می آید. این ماده مخدر تاثیری سه برابر هروئین داشته و قیمت بسیار پایینی دارد.

کروکودیل از ترکیب چند دارو با مواد شوینده خانگی و بنزین ساخته می شود. استفاده از این ماده مخدر باعث می شود تا رنگ پوست تغییر کرده و پوسته هایی مانند پولک روی پوست ایجاد شود و همین دلیل باعث شده تا نام این ماده مخدر کروکودیل باشد.

بر اثر استفاده از این ماده، تمام قسمت های بدن حتی رگ ها پوسیده شده و در مواردی استخوان ها نیز نمایان می شوند. این ماده مخدر خطرناکترین ماده مخدر در سراسر دنیا اعلام شده است به طوری که میزان مرگباری آن 10 برابر دیگر مواد مخدر است.مرگبارترین مخدرهای دست ساز دنیا

علف شیطان

علف شیطان ماده مخدر بسیار خطرناکی است که از نوعی علف هرز ساخته می شود. این ماده مخدر برای اولین بار در یک کارخانه سبزیجات خشک در برزیل به صورت پنهانی ساخته شد اما پس از مدتی پلیس متوجه موضوع شده و این کارخانه برای همیشه تعطیل شد.

طبق تحقیقات انجمن حقوق بشر برزیل، این دارو بسیار مرگ آور اعلام شده است زیرا گیاهی که در ساخت آن استفاده می شود، همان گیاهی است که برای ساخت سم موش های موذی از آن استفاده می شود.

اگر این ماده مخدر با الکل مصرف شود در همان بار اول باعث ایست قلبی و مرگ می شود، به طور کلی استفاده از علف شیطان در مدت کوتاهی ماهیچه های قلب را تضعیف کرده و خون رسانی به بدن دچار اختلال شدید می شود، در نتیجه مصرف کننده دچار سکته قلبی خواهد شد که بیشتر مواقع زنده ماندنش غیرممکن است.

در سال 2011 دو جوان 18 ساله در مادرید به خاطر استفاده از علف شیطان در همان بار اول جان خود را از دست دادند، فروشنده که یکی از دوستان آنها بود این ماده را در خانه ساخته و مجانی به آنها داده بود. از آن به بعد دولت اسپانیا دستور داد تا این گیاه در سراسر کشور از بین برده شده و در هر مزرعه ای که این علف هرز دیده شود، صاحب آن مجرم شناخته شود.هروئین پنیری


هروئین به تنهایی ماده مخدر بسیار خطرناکی به حساب می آید چه برسد به اینکه با مواد دیگری نیز مخلوط شود.

هروئین پنیری ترکیبی مرگبار از هروئین و چندین داروی دیگر است، این ماده مخدر در سال های 1990 بیشترین علت مرگ و میر جوانان و نوجوانان در تگزاس به حساب می آمد، به طوری که در هر ماه، 20 نفر بر اثر استفاده از این ماده جان خود را ازدست می دادند، هروئین پنیری باعث ایجاد اختلالات روانی شده و در نهایت مغز را کوچک و کوچکتر می کند.

این مخدر مرگبار امروزه هم یکی از مواد مخدر دست سازی است که در بیشتر محله های فقیرنشین آمریکا یافت شده ودر هر هفته جان 2 تا 3 نفر را می گیرد.
به نوشته دیلی میل، معتادان این ماده تا 15 بار در روز از این ماده استفاده می کنند، همچنین بسته بندی های جذاب آن با طرح هایی از شخصیت های کارتونی و قیمت 2 دلاری هر بسته، دلیل استفاده نوجوانان از هروئین پنیری است.

«دیوید کاناتا» پسر 16 ساله دالاسی بود که پس از چند بار استفاده از این ماده مخدر، به مدت 6 ماه دچار بیماری روانی شد، مدتی بعد دیوید از خانه خارج شد و ناگهان ناپدید شد، پس از چند هفته جست و جو، بالاخره والدین او جسدش را در خیابان پیدا کردند.
مرگبارترین مخدرهای دست ساز دنیا


جی اچ بی


جی اچ بی ماده مخدر دست ساز دیگری است که به نام «اکستازی مایع» شناخته می شود. این ماده در همان چند بار استفاده اول، آسیب های جبران ناپذیری به بدن و به خصوص سیستم عصبی وارد می کند. پس از چند روز استفاده مکرر، فرد دچار تهوع و سرگیجه شده و اگر مصرف کننده باز هم به مصرف خود ادامه دهد به کما می رود. کمایی که در 95 درصد از مواقع به مرگ منجر می شود.

استفاده از جی اچ بی برای بار اول در مصرف کننده حس آرامش و خوشحالی ایجاد می کند و همین مسئله باعث می شود تا مصرف کننده در مدت زمان کوتاهی دوباره به سمت این مخدر رفته و تمایل به استفاده مجدد داشته باشد اما پس از دومین و یا سومین بار استفاده، حالت تهوع آغاز شده و در نهایت بیهوشی به دنبال خواهد داشت.

فرد بیهوش، کم کم علایم حیاتی خود را از دست داده و به کما می رود. بسیاری از مصرف کنندگان در همان حالت کما دچار تنگی نفس و در نتیجه خفگی می شوند و می میرند.

«سامانتا راید» دختر 15 ساله اهل راک وود میشیگان بود که در سال 1999 بر اثر تنها دو بار استفاده از جی اچ بی جان خود را از دست داد. پس از مرگ این دختر استفاده از این ماده مخدر در سراسر آمریکا ممنوع اعلام شده و کسانی که از این ماده مصرف می کردندنیز مجرم شناخته شده و با آنها به شدت برخورد می شد. استفاده از این ماده مخدر هم اکنون در آمریکا جرم بسیار سنگینی به حساب آمده و به همراه داشتن این مخدر حکم اعدام نیز دارد.مرگبارترین مخدرهای دست ساز دنیا

جنکم

کودکان لوساکا در زامبیا از جمله کودکانی هستندکه با وجود سن کم خود مجبور هستند برای امرار معاش دست به کارهای بسیار دشوار بزنند، آنها که تحمل کارهای سخت و سنگین را ندارند، چند سالی است برای فرار از افکار خودبه ماده مخدری دست ساز به نام جنکم پناه برده اند.

این ماده مخدر از فضولات حیوانات به دست می آید. آنها پس از کندن زمین، فضولات جمع آوری شده را درون بطری ریخته و چند روز در آفتاب قرار می دهند تا گاز آن بالا بیاید. این گاز جنکم نامیده می شود.

توهم این ماده مخدر بسیار بالاست به طوری که لوک مپانده نوجوان 16 ساله ای که از این مواد مصرف می کند در این باره می گوید: «من دائم در سر خود صداهایی احساس می کنم که به من می گویند چه کار کنم. همچنین مادرم را می بینم که مرده است.«

مصرف کنندگان جنکم به غیر از توهم پس از مدتی مبتلا به بیماری های انگلی می شوند، علاوه بر این، این ماده اکسیژن بدن را کاهش داده و باعث ضعف، پوکی استخوان و آسیب های مغزی و در نهایت مرگ می شود.مرگبارترین مخدرهای دست ساز دنیا

کریستال

در سپتامبر 2012 شرکت های دارویی ایرلند، استفاده از نوعی داروی مسکن را که برای ساخت ماده مخدر کریستال استفاده می شد، ممنوع اعلام کردند.

طبق تحقیقات مشخص شد ماده مخدر کریستال که به صورت دست ساز و خانگی ساخته می شود، بسیار مرگ آور بوده و در مدت کمتر از یک سال می تواندیک فرد کاملا سالم را از پای درآورد. ماده مخدر کریستال باعث خشک شدن و ریختن پوست بدن، ایجاد زخم، پوسیدن و افتادن دندان ها، تب شدید و در نهایت ایست قلبی می شود. این ماده مخدر بسیار توهم زا بوده و موجب ایجاد اختلالات روانی می شود به طوری که فرد گاهی دچار جنون آنی شده و ممکن است هر کاری از او سر بزند، از جمله قتل.

در ساخت کریستال به غیر از دارو از مواد خطرناکی مانند بنزین و باتری های لیتیومی نیز استفاده می شود که اگر فرد را نکشند، باعث معلولیت او تا آخر عمر خواهند شد. در سال 2011، پلیس نیویورک موفق به پیدا کردن 45 آزمایشگاه مخفی شد که ماده مخدر کریستال در آنها ساخته می شد. جرم ساخت و استفاده از این ماده در آمریکا برابر با جرم قتل عمد به حساب آمده و حکم اعدام دارد.مرگبارترین مخدرهای دست ساز دنیا

پاکو

پاکو ماده مخدری است که از ترکیب چند ماده شیمیایی با کوکائین ساخته می شود. این ماده آنقدر خطرناک است که میزان اعتیادآوری و مرگ آور بودن آن چندین برابر کراک اعلام شده است.

تمام کسانی که از پاکو استفاده می کنند از میزان خطرات آن به خوبی آگاهند به طوری که آن را «زندگی مرگبار» می نامند. ادواردو کالینا، داروشناس اهل آمریکای جنوبی می گوید: «پاکو به طور مستقیم روی قسمتی از مغز تاثیر می گذارد که شخصیت و احساسات را کنترل می کند، به همین دلیل فرد مصرف کننده پرخاشگر، متوهم و در نهایت دیوانه خواهد شد.»

مصرف کنندگان پاکو دیگر قادر به خوردن و آشامیدن نیستند زیرا این ماده روی معده و روده هایشان تاثیر میگذارد و به همین دلیل آنها نمی توانند مواد غذایی را در معده خود تحمل کرده و تنها چند ثانیه پس از خوردن و آشامیدن، دل دردهای شدید و غیرقابل تحملی خواهند داشت.
پاکو حتی باعث بی خوابی شده و ممکن است مصرف کننده تا 3 روز هم نتواند لحظه ای بخوابد. یکی از مصرف کنندگان پاکو می گوید: «این ماده آنقدر درون بدن مرا تخریب کرده بود که هنوز پس از 18 ماه ترک، قادر به خوردن و آشامیدن نیستم.»مرگبارترین مخدرهای دست ساز دنیا

نوشیدنی بنفش

نوشیدنی بنفش که به نام های «سیزارپ»، «ژله بنفش»، «چای تگزاسی» و «لین» هم شناخته می شود، یکی از مواد مخدر دست سازی است که از ترکیب چندین داروی اعتیادآور و نوشابه ساخته می شود.

 این نوشیدنی، باعث سستی، خواب آلودگی و تنگی نفس شده و پس از مدت کوتاهی استفاده دائمی باعث خفگی ناگهانی یا ایست قلبی می شود. این نوشیدنی آنقدر خطرناک است که اگر با میزان کمی الکل نیز مخلوط شود، در همان استفاده اول می تواند موجب مرگ شود.

نوشیدنی بنفش از دهه 1990 در میان جوانان آمریکایی رایج شد. اسکرو خواننده ای آمریکایی بود که در یک مصاحبه به راحتی و بدون آنکه کسی مانع او شود. درباره ماده مخدر دست ساز خود و چگونگی ساخت آن صحبت کرده و نحوه ساخت آن را بیان کرد.

بعد از این مصاحبه بود که این مخدر رواج پیدا کرد و از همه بدتر اینکه تعدادی از کسانی که این نوشیدنی را در خانه های خود می ساختند، برای فروش آن از تبلیغات تلویزیونی هم استفاده می کردند، بدون اینکه قانون از این کارشان جلوگیری کند.

مدت کوتاهی پس از مصاحبه اسکرو، این خواننده بر اثر استفاده از این نوشیدنی جان خود را از دست داد اما او تنها قربانی این مخدر نبود، بلکه در مدت زمانی کوتاه، تعداد بسیار زیادی از جوانان و نوجوانان آمریکایی جان خود را به خاطر مصرف این ماده از دست دادند.

افزایش باورنکردنی مرگ و میر در بین جوانان، باعث اعتراض خانواده ها و پزشان شد و به این ترتیب تبلیغات تلویزیونی این مخدر مرگبار متوقف شد. با اینکه امروزه استفاده از این نوشیدنی جرم به حساب می آید اما هر سال صدها نفر از مردم آمریکا بر اثر استفاده از آن جان خود را از دست می دهند.مرگبارترین مخدرهای دست ساز +عکس

کرانک

نیمه شب 17 ژانویه 2012 بود که «جرالدین گاهایر» ناگهان از خواب بیدار شد و همسر خود چاکی دیاز را کبود و بی جان دید. پس از تماس با اورژانس مشخص شد که این مرد بر اثر استفاده از ماده مخدر کرانک دچار خفگی شده و جان خود را از دست داده است.

این ماده مخدر مدتی بود که توسط چند دانش آموز در خانه ساخته شده و در مدارس هاوایی پخش می شد، بدون اینکه مسئولان از این کار جلوگیری کنند. مانند نوشیدنی بنفش، این ماده مخدر نیز از ترکیب نوشابه با چند داروی اعتیادآور ساخته می شود. مصرف کرانک باعث تهوع و خفگی می شود، مرگی دردناک که فرار از آن غیرممکن است.

رابرت استوارد، رئیس پلیس هاوایی شرقی می گوید: «کرانک باعث می شود تا مصرف کننده در ابتدا احساس آرامش و خوشحالی داشته باشد اما تنها پس از یک هفته مصرف، اینماده در ابتدا کلیه ها، سپس کبد و قلب را از کار خواهد انداخت. در این زمان مصرف کننده دچار تنگی نفس شده و به اغما می رود.»

کورتیس ریس، مدیر شرکت دارویی گرینویل کارولینا نیز درباره این ماده مخدر مرگبار می گوید: «کرانک از همان استفاده نخست روی سیستم عصبی تاثیر گذاشته و اگر فرد مصرف کننده بر اثر استفاده از کرانک جان خود را از دست ندهد به طور حتم تا آخر عمر دچار توهم و مشکلات عصبی خواهد بود.»مرگبارترین مخدرهای دست ساز دنیا

وونگا


مشهورترین ماده مخدر دست ساز در آفریقای جنوبی وونگا نامیده می شود. این ماده مخدر از ترکیب هروئین یا ماری جوانا با موادی سمی مانند مواد شوینده و یا حتی ماده مخدر کریستال ساخته می شود. وونگا نیز مانند بیشتر مواد مخدر دیگر در همان ابتدا روی ماهیچه های قلب تاثیرگذاشته و گردش خون را با اشکال مواجه می کند.

«سیفیل پاکیسی» در گذشته یکی از مصرف کنندگان وونگا بود. او درباره خطرات این ماده می گوید: «سال گذشته یکی از صمیمی ترین دوستانم درست درمقابل چشمان من به طرز وحشتناکی جان خود را از دست داد. مرگ او آنقدر دردناک بودکه حتی نمی توانم لحظه ای آن را فراموش کنم. از اینکه این اتفاق روزی برای من هم رخ می دهد بسیار می ترسیدم. به همین خاطر تصمیم به ترک گرفتم اما وونگا تاثیر خود را روی معده و روده هایم گذاشته است.»

وکانیواهلاس نیز یک معتاد دیگر به وونگا می گوید: «خانواده ام ترکم کرده اند، صورتم بسیار زشت شده و هم از لحاظ داخلی و هم مغزی دچار بیماری های مختلفی شده ام اما باز هم برای خریدن مقداری وونگا دست به هر کاری می زنم، از جمله دزدی و تهدیدمردم با چاقو برای به دست آوردن کمی پول. می دانم که درنهایت به شکل وحشتناکی خواهم مرد.»
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
00:26 - 1391/12/18
کی میاد ایران؟؟
پاسخ ها
فرشید
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
من درایرانم
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1391/12/18
داروهای لاغری ماهواره ها رو هم اضافه کنید...
ک چ کسایی از روی سادگی خریدن و مصرف کردن و الان ندونسته و ناخواسته ب شیشه اعتیاد دارن....
Iran, Islamic Republic of
19:54 - 1392/06/19
هر احمقی که این مواد رو مصرف کنه حقش مرگه .
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1392/06/29
سلام بردوستان عزیز هر کسی ممکن هستش در زندگیش گاهی اوقات در حالی باشه که احتیاج به دوستی داره که باهاش درد دل بکنه یا خودشو خالی کنه چون اون لحظه دنیابراش پشیزی ارزش نداره در اون موقع یک دوست ناباب به طورت میخوره که یکی ازهمین موادهارومیده دستت کهئ اون لحظه اون موادبجای بی حوصله گی ازاطرافیانت تمام دنیاروبهت میده اگر در اون لحظه یک دوست بدت رونمیدیدی شایدهیچ وقت دیگه برات اتفاق نمی افتاد.
Iran, Islamic Republic of
03:53 - 1393/08/11
کسی که اینارو مصرف میکنه دیگه خودش میدونه میخواد بمیره ولی میخواد یکمم زجر بکشه :)
Iran, Islamic Republic of
01:48 - 1394/05/20
ممنون از اطلاعات خوب شما
Iran, Islamic Republic of
06:18 - 1397/03/09
حتی برای یک بار هم مصرف نکنید
Iran, Islamic Republic of
05:56 - 1397/10/24
واقعا وحشت کردم دوستان امیدوارم هیچ کسی از این نوع مواد استفاده نکنه
Iran, Islamic Republic of
05:56 - 1397/10/24
واقعا وحشت کردم دوستان امیدوارم هیچ کسی از این نوع مواد استفاده نکنه
Iran, Islamic Republic of
04:16 - 1397/12/28
اينارو ميگن كه شما مصرف نكنيد همشو خودشون بكشن گول نخوريد بريد بكشيد
پاسخ ها
Mahsa
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۶
خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1398/07/12
مواد فقط تریاک خودم 22ساله میکشم هیچ مشکلی هم ندارم
Iran, Islamic Republic of
01:31 - 1398/12/16
لین من میخورم طرز ساختش راحته شربت سینه کدئین دار با نوشابس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج