مشخص شدن عامل دوپینگ باباجان زاده
۴۵۶۴۵۳
۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷
۶۹۷۳
اتحادیه جهانی کشتی بشیر باباجان زاده از ایران و زوبیر دیبیروف از آذربایجان را به دلیل مصرف آنابولیک استروئید به مدت چهار سال محروم کرد.
ایسنا: به نقل از سایت  Inside the games، تست دوپینگ بشیر بابا جان زاده ، فرنگی کار سنگین وزن ایران که سال گذشته در مسابقات جام جهانی شیراز  به علت مصرف ماده ممنوعه تستسترون مثبت اعلام شد و به همین دلیل با محرومیت چهار ساله از حضور در میادین روبرو شد.  

همچنین اتحادیه جهانی کشتی دبیبروف ، کشتی‌گیر آذربایجانی را نیز به دلیل مصرف ا ستانوزولول چهار سال محروم کرده است. تست دوپینگ او مربوط به مسابقات قهرمانی جهان فرانسه در ماه سپتامبر سال گذشته می‌شود.

مورد بشیر باباجان زاده از سوی یک قاضی ورزشی بازبینی شده است. با این حال او از 31 آگوست 2016 تا 30 آگوست 2020 محروم شده است. باباجان‌زاده درخوست آزمایش نمونه B نیز نداده و رای را پذیرفته بود.

باباجان زاده عضو تیم‌ ‌ملی کشتی ایران در جام جهانی بوده است. این مسابقات در شیراز برگزار شد.

وی  در فینال این مسابقات هشت بر صفر حریف روس خود را شکست داده بود.

فرنگی کار ایران که مدال برنز جهان را در کارنامه خود دارد، در مسابقات  المپیک ریو 2016 در راند اول شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

مورد دیبیروف نیز از سوی قاضی ورزش بررسی شده ، اما او هم چهار سال محرومیت را خواهد داشت. محرومیت او از پنجم اکتبر 2016 تا چهارم اکتبر 2020 خواهد بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج