عملیات انتحاری دختران اروپايی و آمریکایی
۴۵۶۵۶
۲۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۶:۳۸
۴۷۱۸
شبكه تروريستي القاعده كه در سراسر جهان نيرو دارد و به انجام عمليات هاي تروريستي و انتحاري مي پردازد، هر از چند گاهي شيوه اي جديد ابتكار مي كند تا وجهه خود را حفظ كند.
روزنامه کیهان: شبكه تروريستي القاعده كه در سراسر جهان نيرو دارد و به انجام عمليات هاي تروريستي و انتحاري مي پردازد، هر از چند گاهي شيوه اي جديد ابتكار مي كند تا وجهه خود را حفظ كند.

جديدترين شيوه ابتكاري اين شبكه تروريستي، جذب دختران اروپايي و آمريكايي تازه مسلمان شده، براي انجام عمليات هاي انتحاري است.

آمار دقيقي از تعداد دختران اروپايي و آمريكايي كه عضو شبكه القاعده شده اند در دست نيست، اما برخي اطلاعات موجود حكايت از آن دارد كه قبل از سال 2005 ميلادي تنها يك دختر اروپايي عضو القاعده بود.اما جديدترين اطلاعات بدست آمده نشان مي دهد كه از سال 2005 تا 2010 ميلادي تعداد دختران اروپايي و آمريكايي القاعده از يك نفر به 10 نفر افزايش يافته كه سرشناس ترين آنها «سمانتا»، «كولين» و «موريل» نام دارند.

«ماتيو جيدار» نگارنده كتاب «تروريست هاي جديد و بهار اسلامي» كه اين اطلاعات را فاش كرده، در اين باره نوشته: اين دختران اروپايي و آمريكايي در چند وقت اخير بيش از پيش مورد توجه مقامات القاعده قرار گرفته اند زيرا آنان مي توانند به راحتي در نقاط مختلف جهان رفت وآمد كنند و دست به هر كاري بزنند لذا به نظر مي رسد مقامات شبكه القاعده براي انجام عمليات هاي انتحاري در آينده، به اين زنان تكيه كند.وي در ادامه افزود: البته پيش از اين نيز القاعده به چنين زناني تكيه كرده است.

 براي مثال «ميريل ديجوج» كه يك بلژيكي تازه مسلمان شده بود و 38 سال داشت، 9 نوامبر 2005 ميلادي در شهر «بعقوبه» عراق دست به عملياتي انتحاري زد كه بر اثر آن 5 آمريكايي كشته شدند.او با اين كار از شهرت بسيار زيادي در سراسر جهان به ويژه در ميان نيروهاي القاعده، برخوردار شد و به اصطلا ح راه را براي ديگر دختران و زنان اروپايي و آمريكايي تازه مسلمان شده باز كرد تا به عمليات هاي مشابهي دست بزنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج