آغاز استقرار نیروهای آمریکایی در لهستان
۴۵۸۶۵۸
۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷
۴۶۳۲ 
براساس برنامه ناتو، نیروهای آمریکایی برای تضمین امنیت متحدان این پیمان در شرق اروپا در مواجه با افزایش تهدیدات روسیه، وارد لهستان شدند.
خبرگزاری ایسنا: سربازان آمریکایی در ورک لو، مقر اصلی ناتو و همچنین پایگاه هوایی لهستان در جنوب غرب این کشور مستقر شدند.

این نیروها را حدود 2800 تانک و سایر تجهیزات نظامی که از طریق زمینی از آلمان به سمت لهستان در حرکت هستند، همراهی می‌کند.

این استقرار نیرو از سوی ناتو در نزدیکی مرز غربی روسیه، بخشی از عملیات "اراده آتلانتیک" ناتو است که به منظور نشان دادن حمایت واشنگتن از متحدانش در شرق اروپا انجام می‌شود.

عملیات "اراده آتلانتیک" در پی الحاق کریمه به روسیه آغاز شد که نگرانی‌های بسیاری را میان کشورهای حوزه بالتیک به رای انداخت مبنی بر اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به اشغالگری خود ادامه ‌خواهد داد.

با چنین تفسیری ارتش آمریکا در اروپا اقدام به برگزاری رزمایش‌هایی از مه 2014 کرده است.

در همین حال سفارت لهستان در واشنگتن اعلام کرد، این نیروها اولین سربازانی هستند که براساس طرح "اراده آتلانتیک" وارد لهستان شده‌اند.

این استقرار به عنوان یکی از بزرگترین استقرار نیروهای آمریکایی در اروپا از زمان جنگ سرد توصیف می‌شود.

تیم ری، معاون فرماندهی نیروهای آمریکایی در اروپا در این باره گفت: بگذارید صریح بگویم. این استقرار بخشی از اقدامات ما برای جلوگیری از تجاوز روسیه، تضمین تمامیت ارضی متحدانمان و تضمین آزادی، رفاه و صلح در اروپاست.

نیروهای آمریکایی قرار است برای یک دوره کوتاه پیش از اعزام به مراکز شش کشور دیگر در سراسر منطقه در دو مرکز آموزشی در غرب لهستان مستقر شوند. حدود 4000 نیروی ناتو در لهستان، لیتوانی و استونی طی ماه‌های آتی مستقر می‌شوند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج