لهستان: بهبود روابط آمریکا با روسیه به ضرر ماست
۴۶۰۲۸۸
۲۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۰
۳۵۱۰ 
وزیر خارجه لهستان در بحبوحه گمانه‌زنی‌ها درباره مواضع دولت دونالد ترامپ در قبال روسیه، امروز جمعه گفته است که بهبود روابط واشنگتن با مسکو نباید به ضرر ورشو تمام شود.
خبرگزاری فارس: وزیر خارجه لهستان ضمن تمجید از مواضع «منطقی» دونالد ترامپ و دولت انتقالی او، هشدار داده که بهبود روابط آمریکا با روسیه نباید به ضرر لهستان انجام گیرد.

در حالی که آمریکا در آخرین روزهای دولت کنونی آمریکا تعداد زیادی نیروهای نظامی به همراه تجیهزات از قبیل تانک به لهستان اعزام و ارسال کرده، وزیر خارجه این کشور اروپایی درباره بهبود روابط واشنگتن با روسیه در دولت بعدی آمریکا اظهارنظر کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ویتولد واشچیکوفسکی گفت: «شما نمی‌توانید از هیچ کسی به خاطر تلاش برای بهبود روابط با روسیه، انتقاد کنید».

وی ادامه داد: «ما همسایگان روسیه هستیم و ما هم خواهان این موضوع هستیم. پیام ما به آمریکاییها این است: ما این موضوع(بهبود روابط مسکو-واشنگتن) را دوست داریم اما نه به ضرر ما».

وزیر خارجه لهستان تصریح کرد: «از هشتم نوامبر(روز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) دونالد ترامپ دارد منطقی رفتار می‌کند و دارد درباره روسیه هشدار می‌دهد».

وی افزود: «آنها(دولت انتقالی ترامپ) منطقی فکر می‌کنند همانطور که ما منطقی فکر میکنیم و نظر آنها درباره جهان و رقابت با روسیه، شبیه به نظرات ما است».
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج