ابعاد جدید از پرونده اسیدپاشی هولناک
۴۶۱۵۱۵
۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۷
۱۳۰۵۱ 
بررسی‌های مقدماتی و بازجویی‌های قضایی از عامل اصلی اسیدپاشی بر سر و صورت و پیکر 2 زن در مشهد نشان داد که وی در 3 پرونده دیگر اسیدپاشی نیز نقش داشته است.
روزنامه خراسان: بررسی‌های مقدماتی و بازجویی‌های قضایی از عامل اصلی اسیدپاشی بر سر و صورت و پیکر 2 زن در مشهد نشان داد که وی در 3 پرونده دیگر اسیدپاشی نیز نقش داشته است.
 
معاون دادستان مشهد روز گذشته ضمن بیان این مطلب گفت: طبق دستور دادستان، پرونده‌های جرایم خشن به طور ویژه و خارج از نوبت رسیدگی می‌شود اما در عین حال جرایمی که موجب احساس ناامنی در جامعه شود و رعب و وحشتی را در میان شهروندان ایجاد کند از اهمیت خاصی برخوردار است و این گونه پرونده‌ها پس از ارتکاب جرم با صدور دستورات ویژه قضایی برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان جرم به طور مستقیم مورد رسیدگی و پیگرد قرار می‌گیرند تا ضابطان دستگاه قضایی با بسیج همه امکانات موجود و تلاش‌های گسترده نسبت به کشف جرم اقدام کنند.
 
قاضی سیدجواد حسینی افزود: در پی وقوع حادثه دلخراش اسیدپاشی که در تاریخ 95.9.24 نیز رخ داد دستورات لازم قضایی برای دستگیری موتورسواران نقابدار صادر شد و این پرونده با حساسیت خاصی به طور شبانه روزی پیگیری شد. این مقام قضایی با اشاره به این که بازجویی‌های مقدماتی از متهمان نشان داد که آنان در 3 پرونده دیگر اسیدپاشی نقش دارند، به تشریح ابعاد جدیدی از «اسیدپاشی هولناک» پرداخت و گفت: طبق تحقیقاتی که با حضور قاضی دشتبان (بازپرس پرونده) در پلیس آگاهی خراسان رضوی انجام شد ریشه اصلی وقوع این جرم به انتقام گیری یک زن از همسرش مربوط می‌شود.
 
قاضی سیدجواد حسینی تصریح کرد: «الناز» زن 27 ساله‌ای که قبلا 2 بار ازدواج کرده است برای بار سوم و در پی یک آشنایی خیابانی به عقد مرد متاهلی در می‌آید اما مدعی است که همسر سوم او طلاها و پول هایش را گرفته و او را کتک می‌زند که همین موضوع موجب بروز حس انتقام جویی از همسر و هوویش می‌شود.
 
سرپرست مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد خاطرنشان کرد: این زن که در منزل خودش زندگی خود را در آستانه نابودی می‌دید پس از ارتباط غیراخلاقی با یک مرد متاهل دیگر که «ر» نام دارد ماجرای زندگی و حس انتقام جویی خود را برای آن مرد 32 ساله بازگو می‌کند و تحت تاثیر وسوسه‌های شیطانی از آن مرد می‌خواهد تا انتقام او را بگیرد. رئیس ناحیه 4 قضایی مشهد اضافه کرد: به همین دلیل آن‌ها نقشه‌های شوم خود را طراحی می‌کنند که در این ماجرا برادر 24 ساله «ر» نیز با آنان همدست می‌شود و به عنوان راکب موتورسیکلت در صحنه‌های جرم حضور می‌یابد. حجت الاسلام حسینی گفت: اولین ماجرای اسیدپاشی متهمان طبق نقشه‌ای که از قبل طراحی کرده بودند در تاریخ پانزدهم خرداد سال جاری رخ می‌دهد و «ر» اسید جوهر نمک را روی خودروی همسر «الناز» می‌ریزد و متواری می‌شود اما آن‌ها به این مورد راضی نمی‌شوند و این بار تصمیم می‌گیرند تا ظرف حاوی اسید جوهر نمک را روی همسر و هووی الناز بریزند که این گونه خودروی آنان را تا اطراف میدان امام حسین(ع) تعقیب می‌کنند و اسید را از شیشه سمت راننده که پایین بود به داخل خودرو می‌ریزند.
 
معاون دادستان مشهد با اشاره به یک اسیدپاشی دیگر روی صندوق عقب خودرو شاکیان در تاریخ بیست و یکم دی ماه اضافه می‌کند: این حادثه نیز در نیمه شب رخ می‌دهد که در هر 3 مورد مذکور پرونده‌هایی در کلانتری‌های مشهد تشکیل شده و تحت بررسی قرار داشت تا این که متهمان در تاریخ 95.9.24 نقشه هولناکی را اجرا می‌کنند. وی افزود: 2 برادر سوار بر موتورسیکلت و در حالی که نقاب بر چهره داشتند با طرح و نقشه قبلی اقدام به اسیدپاشی روی هووی الناز و دوست او می‌کنند که صورت آن‌ها به طرز دلخراشی دچار سوختگی می‌شود. قاضی سیدجواد حسینی تاکید کرد: با صدور دستورات ویژه قضایی، همه عوامل مرتبط با این ماجرا دستگیر شده‌اند و این پرونده با توجه به اهمیت و حساسیت آن در شعبه 409 دادسرای عمومی و انقلاب و توسط قاضی دشتبان رسیدگی می‌شود.
 
وی با اشاره به این که این گونه جرایم مجازات‌های سنگینی را در پی دارد خاطرنشان کرد: خانواده‌ها باید مراقب رفتارهای فرزندان خود باشند و به هنگام ازدواج آن‌ها تحقیقات لازم و کافی را انجام دهند چرا که بسیاری از جرایم خطرناک مانند قتل یا اسیدپاشی به خاطر ضعف اعتقادات مذهبی و شکست‌های عاطفی در زندگی رخ می‌دهد که به راحتی قابل پیشگیری است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Oman
11:36 - 1395/10/26
چه آدمهای پیدا میشن
بیشعور احمق
توکه زن و بچه داشتی شرم وحیا هم نکردی با اون زن کثیف وآلوده هم رابطه داشتی
چکاره بودی که بخاطر کینه زن هوسباز خودت انداختی وسط آشغال
الان جواب زن و بچت و قانون چه میدی
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1395/10/26
خدا نابود کنه هر چه زنی رو که قصد نابودی زن های دیگه رو دارن آخه زن کثیف اون مرد اگه آدم بود که به زن و زندگی اولش وفا دار می بود توی احمق رفتی زن یه مرد خیانتکار شدی و انتظار داری تو بشی سوگلی حرمسراش چرا مگه فکر کردی چی بیشتر از زن اولش داری که تو رو بذاره رو چشماش این زن ها ذاتا کثیف هستن و نفرت خودشونو سر زنهای دیگه خالی می کنن و زندگی اونا رو به آتیش میکشن نفرت این جور آدمها حد و اندازه ای نداره هرکاری از یه زن دوم برمیاد تا بتونه زندگی قبلی شوهر رو نابود و به اصطلاح مالک کامل مردبشن

و تعجب می کنم از کار اون دو مرد که به قول خبر اسیر وسوسه های شیطانی این شدن یکی که خب مشخصه با این زن رابطه نامشروع داره ولی اون یکی چطور این رابطه نامشروع برادرش رو با یه زن شوهر دار قبول کرده و وارد بازی کثیف این دو نفر شده مگر این که اونها هم کسانی هستن که که هیچ اعتقاد و وجدانی ندارن و آدهایی که در وجودشون چیزی جز پلیدی نیست و خودشون هم زمینه خلاف و پستی دارن و نیازی به وسوسه ندارن خودشون شیطون رو درس دادن پس هر سه تاشون باید به بد ترین نوع مجازات برسن
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1395/10/26
طرفو تیر باران کنی بهتر از اینه که تو صورتش اسید بپاشی,
یه عمر اون بدبخت باید زجر و عذاب بکشه و باسختی زندگی کنه ،مرگ تدریجی یعنی این!!!
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1395/10/26
این وسط فقط زن اول مرد متاهل قربانی شد .
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1395/10/26
چداکسی که درسه اسید پاشی دبگه شدکت داشته چراباید ازاد باشه تا دوباره اسید پاشی کنه
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1395/10/27
ایجاد رعب و وحشت برای مردم.اینا ارازل هستن محارب اعدام حتی اگر شاکی رضایت بده تا عبرت بشه وسه دیگرون
Iran, Islamic Republic of
01:34 - 1395/10/28
واقعا برای اون مرد متاهل ناراحتم چون اون به فکر های پلید اون زن گرفتار شده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج