بحران آب شرب در 520 شهر کشور
۴۶۲۵۶۶
۲۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۲
۴۸۵۸
معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران با بیان اینکه 520 شهر با بحران آب آشامیدنی مواجه هستند گفت: به هفت هزار و 500 روستای کشور نیز به وسیله تانکر آبرسانی می شود.
خبرگزاری ایرنا: اسماعیل نجار در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان یزد با بیان اینکه تامین آب شرب کشور در اولویت است افزود: اکنون در کشور نزدیک به 100 میلیارد مترمکعب آب از روان آب‌ها استحصال می شود که حدود 3 درصد آن در اختیار شرب، 7 درصد در اختیار صنعت و باقی ‌مانده در اختیار کشاورزی است.
 
وی بر مدیریت صحیح و اصولی مصرف آب تاکید و اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا در این برهه از زمان کشت‌های پر محصول، کم آب و پربازده را در دستور کار قرار دهیم.
 
نجار در ادامه با بیان اینکه تغییر اقلیم واقعیتی است که باید در مدیریت لحاظ شود اضافه کرد: تغییر بارش، تغییر میزان بارش ، پراکنش باران و برف، خشکسالی های بلند مدت ، کاهش پوشش گیاهی و افزایش بیابان زایی در کشور در طول سالیان در کشور نشان دهنده عمق اثرات تغییر اقلیم در ایران است.
 
وی با بیان اینکه فرونشست زمین یکی از مخاطرات جدی در کشور است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد افزود: برداشت بی رویه آب از سفره‌های آب زیرزمینی منجر به این معضل شده و در برخی نقاط کشور شاهد فرونشست های عمیق زمین هستیم.
 
رئیس سازمان مدیریت بحران از زلزله نیز به عنوان یکی از مخاطرات نام بردو اظهار داشت: با تغییر اقلیم، مخاطرات جدیدی نیز اضافه شده و ما راهی جز پیشگیری، پیش بینی و آموزش نداریم.
 
وی افزود: امروز بسیاری از کشورها با بکارگیری علم و دانش، خود را در مقابله با زلزله ایمن کردند و حتی در زلزله های بالای هفت ریشتر هم یکجانباخته ندارند.
 
رئیس سازمان مدیریت بحران خاطرنشان کرد: همانطور که به نمای ساختمان اهمیت داده می شود باید به مقاوم سازی و مصالح استاندارد آن هم توجه جدی شود.
 
وی تصریح کرد: امروز بسیاری از ساختمان هایی که در کشور ساخته می شود پس از چندسال نیاز به بهسازی دارد و مقاوم نبودن ساختمان ها هدر رفت سرمایه است.
 
نجار با تاکید بر اینکه آموزش در مدیریت بحران نقش اصلی را ایفا می کند ادامه داد: آموزش در سطح مدیران و مردم باید جدی گرفته شود تا افراد با آگاه سازی، خود را در برابر حوادث ایمن کنند.
 
وی با اشاره به کمک های صندوق توسعه بیمه کشاورزی با حمایت بانک کشاورزی به توسعه بیمه و جبران خسارات این بخش افزود: سال گذشته یک هزار ‌میلیارد تومان از سوی این صندوق برای خسارات برجا مانده از مخاطرات طبیعی تخصیص یافت که از این مبلغ بخشی محقق و بخشی را به بانک کشاورزی محول کرد و الان هم دولت مبلغی به این بانک بدهکار است.
 
معاون وزیر کشور تصریح کرد: امسال نیز برای خسارات وارده به محصولات باغی و زراعی یکهزار و 350 میلیارد تومان اختصاص یافته است .
 
استاندار یزد هم در این نشست با بیان اینکه حوزه مدیریت بحران بسیار گسترده است گفت: ما باید علاوه بر ایمن کردن خود در برابر بحران طبیعی در مقابل بحران غیر طبیعی هم امادگی لازم را داشته باشیم.
 
سید محمدی میرمحمدی با بیان اینکه استان یزد چندین سال است که با بحران خشکسالی و کم‌آبی دسته و پنجه نرم می کند گفت: درمورد انتقال آب از خلیج فارس به استان گرچه مطالعات انجام شده و مسیر یابی هم صورت گرفته اما نیازمند سرمایه‌گذاری است.
 
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1395/10/27
اونموقع که اب را صادر میکردیدبه کشورهای حاسیه خلیج فارس طبق دستور امام خمینی که سه تا وزارتخونه را مسئول تامین اب کشورهای خلیج فارس کرده بود فکر اینجاش را کرده بودید اخه بگو این بیماران اصلا فکر دارن تا فکر کردن
Iran, Islamic Republic of
20:24 - 1395/10/27
بیاین اهواز آب بخورین اونوقت نصف پول کشور از این استان مثلا کارون هم داره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج