طنز؛ جوان سالم تحویل جامعه بدهید
۴۶۳۵۹۳
۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۵
۳۴۳۲ 
آیدین سیارسریع در روزنامه شهروند نوشت:

بیست‌ونهم دی‌ماه را درحالی شروع می‌کنیم که درکشور خبر خاصی نیست. سلامتی است و بهروزی. بسیاری از هموطنان با ما تماس گرفتند و گفتند، ما یک چیزهایی توی آسمان می‌بینیم که نگران می‌شویم. می‌گوییم نگران چی می‌شوید؟ می‌گویند نکند مسئولین وسط این قضایا اشتباهی بزنند و آلودگی هوا را از بین ببرند؟ بهشان اطمینان می‌دهیم که آلودگی هوا سر جایش است و هیچ چیز نمی‌تواند آن را تهدید کند. نفس راحتی می‌کشند و بعد از دادن منواکسید کربن راحت و آسوده نقش زمین می‌شوند. جا دارد روز هوای پارک را هم به همه شما عزیزان تبریک عرض کنیم. کیهان با ریاست مسجدجامعی بر کتابخانه ملی مخالفت کرده و ایشان را مجرم، پادوی آن آقای ممنوع‌الاسم و حامی فراماسونری خوانده است.
 
من جای آقای مسجدجامعی بودم، هرچه سریع‌تر با معرفی خودم به نزدیک‌ترین کلانتری از اضافه‌شدن جرایم بیشتر خودداری می‌کردم و همین‌جا جلوی ضرر را می‌گرفتم. تلویزیون هم دوشب گذشته با پخش صدای ستار، موجی از شگفتی را ایجاد کرد که متأسفانه شاهد این هستیم که بعد از این اتفاق، سطح مطالبات بالا رفته و مردم از گوشه و کنار تقاضای مرداب و کویر و یاور همیشه مومن می‌کنند. امید است صداوسیما با هوشیاری با پخش آثاری از اساتید گرانقدر حامد زمانی و سالار عقیلی سطح مطالبات را به حالت قبل برگرداند. (این نکته انضمامی را هم جهت هوشیاری سازندگان سریال معمای شاه اضافه می‌کنم که قطعه «یه دختر دارم شاه نداره» ارتباطی با دربار پهلوی ندارد؛ فلذا در قسمت‌های بعدی مراقب باشند).
 
مجمع جهانی اقتصاد جدیدترین رنکینگ خود را در رابطه با کشورهایی که بهترین سطح کیفیت زندگی را در بین ١٠٩ کشور دنیا دارند، منتشر کرد که دراین رده‌بندی آمریکا و انگلیس جایی در رتبه‌های اول ندارند و این نشان از موفقیت ما دارد. مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (نکته مهم برای طنزنویسان جوان: بهترین راه برای آب‌بستن به مطالبتان ذکر کامل سِمت مسئولان است) از آموزش ٥٠٠‌هزار جوان در زمینه ازدواج سالم خبر داد. البته این جمله به خوبی نمی‌تواند منظور مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (نکته مهم دیگر: برای بستن آب بیشتر به مطلب سمت مسئولان را تکرار کنید) را منتقل کند. یعنی آدم تصور می‌کند که دفتر سلامت جمعیت و خانواده ٥٠٠‌هزار جوان را آورده، آموزش داده و سپس جهت امر خیر درجامعه رها کرده است.
 
خود خبر را هم که می‌خوانیم، غیر از طراحی اپلیکیشن جوان سالم اقدام دیگری درجهت سالم‌سازی جوانان دیده نمی‌شود. بنده احتمال می‌دهم این ٥٠٠‌هزار جوان را نفر به نفر برده‌اند و گفته‌اند؛ از این به بعد ماهواره نمی‌بینی، فیلترشکنت رو پاک می‌کنی، دور دور نمی‌کنی، درستو می‌خونی، سریع ازدواج می‌کنی، هوای آلوده رو هم تنفس نمی‌کنی که از این به بعد سالم باشی، وگرنه هرچی دیدی از چشم خودت دیدی! فهمیدی؟ جوان هم گفته چشم و این‌گونه سالم شده است. هیچ هم بعید نیست!
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج