طنز؛ دلجویی با چند ماچ مجلسی
۴۶۳۷۹۰
۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲
۴۳۴۴ 
وحید میرزایی در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

خوشبختانه در جایی از دنیا زندگی می‌کنیم که دل و قلب مردمش همچون شیشه فلکسی صاف و بدون آلایش است. مردم هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوند پس از مسواک زدن و صرف صبحانه به یکدیگر سلام کرده و تا شب به زدودن غبار کینه از سطح صاف و صیقلی قلوب‌شان مشغول‌اند. اساسا یک روز مردم دلجویی نکنند انگار یک چیزی گم کرده‌اند، بی‌قرار و پریشان‌اند. اما نحوه دلجویی مردم نیز متفاوت و متنوع است. در اینجا به روش‌های مختلف دلجویی می‌پردازیم.

دلجویی به روش صدا و سیما:

در این روش ابتدا طی جلسه‌اي یا بعضا توسط نامه‌ای، به ناگاه فردی مورد انتقاد دوستان در صدا و سیما قرار می‌گیرد. در اولین گام «یازرلو» مجری خوش فرم و دوست‌داشتنی صدا و سیما از نقش آن فرد در گرانی بازار گوشت و رکود در بازار مبلمان اداری، پایین آمدن کلسیم کودکان و پوکی استخوان آنان به دلیل حضور این فرد در جامعه و نیز نقش این عنصر معلوم‌الحال در خشکسالی‌های اخیر می‌گوید.
 
هم‌زمان کامران نجف‌زاده گزارشی از نیويورک تهیه می‌کند که مردم شرق بوستون در اعتراض به نقش این فرد در افزایش قیمت گوجه در ایران، مقابل سفارت انگلستان دكمه‌های پیراهن خود را باز کرده‌اند. در گام بعدی به مدت چندین سال وی را از پشت نشان می‌دهند و از نشان دادن چهره او خودداری می‌کنند. این روند تا مدتی ادامه دارد تا اینکه فرد مورد نظر بیمار شود یا فوت کند.
 
از آن پس طی جلسه‌ای یا بعضا توسط نامه‌ای، صدا و سیما شروع به دلجویی از وی یا نزدیکانش می‌کنند. یعنی تلویزیون را که روشن می‌کنی در هر ساعت و هر شبکه و هر برنامه‌ای، این دلجویی از صفحه تلویزیون می‌پاشد روی صورت مردم. از آنجا به بعد حضور وی در تمام عرصه‌ها نشانگر نقش برجسته‌اش در کشور می‌باشد. تاثیر مثبت او در رونق بازار گوشت و رشد در بازار مبلمان اداری، افزایش کلسیم کودکان و کاهش نرخ پوکی استخوان آنان به دلیل حضور این فرد در جامعه و نیز نقش مؤثر این خدمتگزار مردم در بارش‌های اخیر و ورود یک سامانه پرفشار از غرب کشور، تاثیرات حضور این بزرگ‌مرد در کشور بوده است.

دلجویی به روش فدراسیون فوتبال:

این نوع دلجویی معمولا پس از اینکه مربی یک تیم در کنار زمین، تمامی اقوام درجه یکش را به تمامی اقوام درجه یک و دوی مربی تیم مقابل پیوندی عاطفی داد، رخ می‌دهد. به این صورت که فدراسیون فوتبال یک دسته گل شامل دو شاخه گل گلایول و سه شاخه گل بنت‌القنسول و تراریوم آماده کرده، به دو مربی داده و از آن‌ها می‌خواهد با بر لب داشتن چند ماچ خیس و مجلسی از هم دلجویی کنند.

دلجویی به روش معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد:

در این روش یک روزنامه یا هفته‌نامه پس از اینکه در حد توان و بضاعتش تیترهای چارواداری زد، مورد دلجویی قرار می‌گیرد و هرگز توقیف نمی‌شود.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:01 - 1395/10/30
چه بی مزه دلم به هم خورد...اندکی قلم طنز لطفا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج