با دیدن این ویدیو شاید به فکر نوازندگی روی کره ماه بیفتید!
۴۶۶۳۵۹
۰۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۶:۵۶
۲۳۷۱ 
در این ویدیو شما موزیسین هایی را می بینید که در آسمان به نوازندگی می پردازند.
وبسایت موج آنلاین: نوازندگی در آسمان، رویایی که شاید تا چند دهه پیش برای هنرمندان ناممکن و حتی دور از تصور های آن ها بود. موسیقی‌ دان به فردی گفته می‌شود که توانایی ساخت یا اجرای موسیقی یا خوانندگی دارد.

یک فرد موسیقی‌دان ممکن است یک یا چند تا از کارهای نوازندگی، تنظیم‌کنندگی، خوانندگی، آهنگسازی را انجام دهد. نوازنده کسی است که ساز موسیقی می‌نوازد.

در گذشته خطاب به نوازندگان، از واژه توهین‌آمیز «مطرب» استفاده می‌شد.

از مهمترین مُهرنگاره‌های خنیاگری (:موسیقی) در جهان؛ باید از آنچه که در «چوغامیش» خوزستان برجای مانده، یاد کرد که در سالهای ۱۹۶۱–۱۹۶۶ میلادی، یافت شده است.

این مهرنگاره ۳۴۰۰ ساله؛ سیمایی از بزم رامشگران را نشان می‌دهد.

در این بزم باستانی، دسته‌ای خنیاگر (:نوازنده) دیده می‌شوند که هر کدام، به نواختن سازی سرگرم هستند. چگونگی نواختن و نشستن این رامشگران، نشان می‌دهد که آنها، نخستین دسته خنیاگران (:ارکستر) جهان هستند.

در این گروه رامشگران، می‌بینیم که نوازنده‌ای «چنگ» و دیگری «شیپور» و آن دیگر «تنبک» می‌نوازد. چهارمین رامشگر در این میان، خواننده‌ای است که «آواز» می‌خواند.

ما همانند این خنیاگران را در «ایلام» و در سده ۲۷ پیش از میلاد و از زمان پادشاهی «پوزوز این شوشیناک» در شوش می‌شناسیم. از همین گاه، مُهر و نشانه‌هایی در دست است که نشان می‌دهند، خنیاگران بسیاری در ایران می‌زیستند.
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
هنر کشیدن نقاشی بدون برداشتن قلم از روی کاغذ 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج