شیوع دوباره آنفولانزای پرندگان در کویت
۴۶۷۳۴۰
۰۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۳
۳۸۷۷
دولت کویت به طور رسمی پس از انجام بررسی های لازم، شیوع دوباره بیماری آنفولانزای پرندگان در این کشور را تایید کرد.
خبرگزاری ایرنا دولت کویت به طور رسمی پس از انجام بررسی های لازم، شیوع دوباره بیماری آنفولانزای پرندگان در این کشور را تایید کرد.

دولت کویت با ارسال بیانیه ای به سازمان بهداشت حیوانات اعلام کرد: موارد متعددی از ابتلای دام به ویروس 'اچ 5 ان 8' در پرندگانی همچون اردک شناسایی کرده است.

بر اساس نتایج این بررسی ها، بیش از 140 مورد ابتلا به بیماری آنفولانزای پرندگان که منجر به مرگ آنها شده، در یکی از مناطق کویت شناسایی شده است .

پیش از این، خطر شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان و احتمال گسترش آن در کویت مسئولان و مجموعه وزارت بهداشت این کشور را به حالت آماده باش درآورده بود .

وزارت بهداشت کویت نیز اعلام کرد در نشست کمیته بحران این وزارتخانه تدابیر لازم برای کنترل دقیق مرغداری ها و همچنین نظارت کامل مبادی ورودی این کشور برای جلوگیری از ورود طیور آلوده بررسی شده است .

نگرانی مسئولان وزارت بهداشت کویت از آنجا نشأت گرفته که به دلیل مساحت کم این کشور خطر شیوع بیماری های واگیردار که با مرگ و میر نیز همراه است، بالا می رود و باید هر چه سریعتر از گسترش این بیماری ها جلوگیری کرد.

در همین راستا، سازمان امور شیلات و دام کویت با ارسال فراخوانی به تمامی دستگاه های مدیریتی، آنها را به تعامل در این زمینه دعوت کرد تا تدابیر فوق العاده ای در این زمینه اندیشیده شود .

کویت همچنین قرار است، نظارت بر امر واردات دام و طیور به این کشور را تشدید کند، پیش از این در سال های گذشته نیز بیماری آنفلوانزای پرندگان در کویت شناسایی و با تدابیر لازم از مرگ و میر بالای شهروندان در کویت جلوگیری شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج