دیو کوسه ها، شکارچیان مخوف
۴۶۸۴۲۳
۰۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰
۶۷۲۷
طول دیو کوسه ها معمولا بین سه تا چهار متر است و گاهی به شش متر هم می رسد. به ندرت دیوکوسه ها دیده می شوند، زیرا در ژرفای تاریک اقیانوس ها و بیشتر در مناطقی همچون اقیانوس آرام مشرف بر کشور ژاپن، خلیج مکزیک و اقیانوس اطلس زندگی می کنند.
وبسایت تابناک باتو: گویی از سرزمین کابوس ها آمده اند. شارک گابلین یا دیو کوسه ها از نظر قدرت و سرعت آرواره ها بی نظیر هستند و نمونه ای ندارند. این کوسه ها تنها باقی مانده از تبار کوسه های میتسورکورینا است که عمر آنها به ۱۲۵ میلیون سال می رسد.
 
دیو کوسه ها، شکارچیان مخوف

بنا بر این گزارش، طول دیو کوسه ها معمولا بین سه تا چهار متر است و گاهی به شش متر هم می رسد. به ندرت دیوکوسه ها دیده می شوند، زیرا در ژرفای تاریک اقیانوس ها و بیشتر در مناطقی همچون اقیانوس آرام مشرف بر کشور ژاپن، خلیج مکزیک و اقیانوس اطلس زندگی می کنند.
 
 دیو کوسه ها، شکارچیان مخوف

این جانور پالس های الکتریکی طعمه ها را احساس می کند و برای شکار به آنها نزدیک می شود. حرکت عضلات در موجودات دریایی جریان الکتریکی تولید می کند. دیو کوسه ها قدرت فوق العاده ای برای حس کردن فعالیت الکتریکی موجودات درون اقیانوس دارند. اگر طعمه در شن های قعر اقیانوس پنهان شده باشند، آها جای او را تشخیص داده و رصد می کنند، بعد از اطمینان از مکان طعمه فک آن مانند یک سنگ پرتاب کن طعمه را به جلو هل می دهد و سپس طعمه را در حرکتی منحصر به فرد شکار می کند.

 دیو کوسه ها، شکارچیان مخوف
 
دیو کوسه ها از ماهی های استخوانی، سخت پوستان و سرپایان مانند سپیداج تغذیه می کنند. معمولا در عمقی بالغ بر ۱۰۰ متر شنا می کنند. تاکنون حمله ی این کوسه علیه انسان ها ثبت نشده است، اما حمله او به کابل های دریایی در عمق ۷۶ متر ثبت شده است، دلیل این موضوع فعالیت الکتریکی کابل های دریایی است که دیو کوسه ها را به سوی خود جذب می کند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج