روایت متفاوت از مرگ دو زائر ایرانی در جده
۴۷۲۶۲
۱۷ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۵
۳۴۷۷
یک روز پس از حادثه برخورد یک کامیون به زائران ایرانی در جده، فردی که از نزدیک شاهد ماجرا بوده، روایتی متفاوت از آن حادثه ارائه می دهد.
شبکه ایران: یک روز پس از حادثه  برخورد یک کامیون به زائران ایرانی در جده، فردی که از نزدیک شاهد ماجرا بوده، روایتی متفاوت از آن حادثه ارائه می دهد.

این فرد که خود را مترجم حاضر در سالن محل حادثه معرفی کرده است، با ارسال پیامی به «شبکه ایران»  ابراز عقیده کرده که این این ماجرا، ممکن است یک حادثه تصادفی نبوده بلکه یک رویداد تروریستی باشد.

این شاهد عینی گفته است: این حادثه عمدی و از جنس حوادث تروریستی عراق و پاکستان و ...بوده و با قصد قبلی انجام شد زیرا خیلی از ما دیدیم که شخصی در داخل کامیون در هنگام شروع حرکت وجود دارد که بعد از حرکت از دید ما غایب شد که احتمالا از کامیون بیرون پریده است.

 لازم به ذکر است که فیلم حادثه از زمان قبل از شروع حرکت کامیون توسط یکی از زائران قمی ضبط شده که موید حضور فردی در کامیون است.


این فرد ادامه می دهد: فرمانده نظامیان حاضر در محل حادثه به بنده گفت که کامیون دنده اتوماتیک بوده و در حالیکه دنده در حالت دنده جلو بوده راننده هندی استارت زده است که از نظر کارشناسی غیر ممکن است زیرا هیچ اتومبیل اتوماتیکی در حالت دنده جلو استارت نمی خورد.

 بعضی هم می گفتند که کامیون روشن بوده و راننده در حالیکه دنده روی حالت حرکت بوده ترمز دستی کشیده و بعدا اشتباها ترمز دستی رها شده و کامیون حرکت کرده است این موضوع نیز از نظر حاضران مردود است زیرا اگر ترمز دستی رها شود کامیون با چنین بار سنگینی این قدر سرعت نمی گیرد لازم به ذکر است که کامیون پس از حرکت با سرعت زیاد با ستون کریدور انتقال مسافران برخورد کوچکی کرد و بعد به طرف سالن ترانزیت آمد و اگر تیزهوشی و دقت دو زائر قمی نبود که دیگران را مطلع ساختند حداقل 50 زائر ایرانی در دم جان باخته بودند.

وی در پایان خاطر نشان می کند؛

 1-فرودگاه حجاج جده علیرغم تمام ادعای سعودی ها فقط یک آمبولانس داشت

 2- نیروی امدادی پس از 15 دقیقه به محل رسیدند که خیلی طولانی است

 3 مدیریت سعودی ها در هنگام حادثه بسیار بسیار ضعیف بود

 4- زائران با پیگیری بسیار و با تاخیر به سالن دیگری منتقل شدند در حالیکه بعضی مصدوم بودند بعضی در شوک عصبی بودند

 5- ابتدایی ترین کمک ها به زائران مثل آب نوشیدنی بعد از 1/5 ساعت و بعد از پیگیری فراوان رسید.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1392/01/17
بچه ها براي ظهور امام زمان دعا كنيد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج