گزارش گرانی و ارزانی کالاها
۴۷۵۹۳۶
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۴
۳۷۰۵
گزارش‌های رسمی حکایت از آن دارد که تنها گروه تخم مرغ ۱۱.۶درصد افت قیمت و لبنیات، برنج، حبوبات، میوه‌ها و سبزی‌های تازه، گوشت قرمز، مرغ، قند و شکر، چای و روغن نباتی افزایش قیمت داشته است.
خبرگزاری مهر: گزارش ارزانی و گرانی کالاها حکایت از آن دارد که تنها گروه تخم مرغ ۱۱.۶ درصد افت داشته و لبنیات ۷.۹ درصد، برنج ۳۱.۲ درصد، حبوب ۲۱.۷ درصد، میوه های تازه ۲۳ درصد، سبزی های تازه ۰.۲ درصد، گوشت قرمز ۷.۵ درصد، گوشت مرغ ۲۱.۴ درصد، قند و شکر ۲۳.۷ درصدف چای ۱۳.۱ درصد و روغن نباتی ۸.۴ درصد افزایش را ثبت کردند.

بر این اساس، بررسی تغییرات هفتگی ۱۱ گروه کالایی در هفته منتهی به ۱۵ بهمن ماه، دو گروه کالایی حبوب و قند و شکر به ترتیب ۰.۱ درصد و ۰.۲ درصد در مقایسه با هفته قبل از آن کاهش قیمت داشتند و گروه های تخم مرغ ۱.۶ درصد، برنج ۰.۲ درصد، میوه های تازه ۰.۱ درصد، سبزی های تازه ۲.۷ درصد، گوشت مرغ ۲.۵ درصد افزایش قیمت هفتگی را ثبت کردند.

 لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات بهای همه اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود؛ قیمت تخم مرغ معادل ۱.۶ درصد افزایش داشت و شانه ای ۹۹ هزار تا ۱۱۰ هزار ریال فروش می رفت.

برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، بهای برنج وارداتی غیرتایلندی و برنج داخله درجه دو ثابت بود و قیمت برنج داخله درجه یک معادل ۰.۲ درصد افزایش یافت.

در گروه حبوب بهای لوبیا چیتی معادل ۰.۳ درصد کاهش داشت و قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود.

میوه ها و سبزی های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری انگور عرضه کمی داشت؛ سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شد.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه بهای انگور معادل ۱۹.۴ درصد کاهش و قیمت سایر اقلام این گروه بین ۰.۶ درصد تا ۶.۷ درصد افزایش داشت.

همچنین در گروه سبزی های تازه بهای پیاز و سبزی های برگی ثابت بود؛ قیمت لوبیا سبز معادل ۱.۲ درصد کاهش و بهای سایر اقلام این گروه بین ۱.۲ درصد تا ۷.۸ درصد افزایش داشت.

گوشت قرمز و مرغ

در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود و بهای گوشت مرغ معادل ۲.۵ درصد افزایش یافت.

قند، شکر، روغن نباتی و چای

در این هفته قیمت شکر معادل ۰.۵ درصد کاهش داشت و بهای قند، چای خارجی و انواع روغ نباتی ثابت بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1395/11/19
ارزانی مگه چیزیم
ارزان میشه تتیتر خبر مشکل داره باید بنویسه گزارش گرانی و گران نشدن عجیب اجناس در یک هفته.
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1395/11/19
شما لطف کن همون گرونیا رو تیتر کن تو این مملکت چیزی ارزون نمیشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج