قوچان نژاد: تمام زندگی‌ام ماجرا جویی است
۴۷۷۷۴۳
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۵
۴۶۰۶
رضا قوچان‌نژاد فصل فوق‌العاده‌ای را در هیرنفین سپری می‌کند. او که در چارلتون روزهای ناامیدکننده‌ای را پشت سر می‌گذاشت حالا به دومین گلزن برتر اردی ویژه بدل شده و گل‌های حساسی برای هیرنفین به ثمر رسانده است.
ایران ورزشی: رضا قوچان‌نژاد فصل فوق‌العاده‌ای را در هیرنفین سپری می‌کند. او که در چارلتون روزهای ناامیدکننده‌ای را پشت سر می‌گذاشت حالا به دومین گلزن برتر اردی ویژه بدل شده و گل‌های حساسی برای هیرنفین به ثمر رسانده است. قوچان نژاد به همین دلیل مورد توجه رسانه‌های هلندی قرار گرفته. آنها به این مهاجم ایرانی توجه می‌کنند و هر هفته منتظر درخشش او هستند اما قوچان نژاد در تازه‌ترین مصاحبه خود با مجله هلدن هلند پیرامون احتمال انتقالش به تیم دیگری با توجه به درخشش در هیرنفین این صحبت‌ها را انجام می‌دهد: «هم‌اکنون در تیم هیرنفین هستم و می‌خواهم پایین‌تر از تیم‌های آژاکس، آیندهوون، فاینورد و یا یک تیم خوب دیگر خارجی باشم. اگر بتوانم کارم را به خوبی انجام بدهم پاداش آن در کارنامه فوتبالی من قرار می‌گیرد. من ماجراجویی را انتخاب کردم و به همین خاطر از هر بازی لذت می‌برم و تمام زندگی‌ام نیز یک ماجراجویی بزرگ است.»

قوچان‌نژاد سپس با اشاره به احساس فوق‌العاده کنونی‌اش سری هم به بازی جام‌جهانی 2014 برزیل میان تیم‌های ملی فوتبال ایران و آرژانتین می‌زند و می‌گوید: «در این بازی هر 5 دقیقه روی اسکوربورد ورزشگاه تصویر مارادونا ظاهر می‌شد و هیجانی میان تماشاگران بود. اگر کسی به من در 15 سالگی‌ام می‌گفت که روزی مارادونا بازی مرا از نزدیک خواهد دید باور نمی‌کردم.»

مجله هلدن هلند در ادامه نوشت: «رضا قوچان‌نژاد زمانی که 5 ساله بود راهی هلند شد. این مهاجم 29 ساله زندگی آرامی در هیرنفین تا زمانی که در ایران و تیم ملی کشورش در جام‌جهانی کشف نشده بود داشت. از آن زمان دیگر نمی‌تواند به صورت عادی در خیابان‌ها راه برود. او یک حقوقدان و نوازنده ویولون است.»

ملی‌پوش ایرانی درباره حضورش در هیرنفین و جدایی از این تیم در سال 2009 میلادی می‌گوید: «قرارداد دو ساله‌ای با تیم هیرنفین داشتم اما با توجه به حضور مهاجمان خوبی همچون هونتلار، آلوز، ساماراس و کلاس آینده روشنی برای خودم نمی‌دیدم. 19 ساله بودم و به صورت قرضی در اختیار تیم‌های ایگلس و اف سی امن قرار گرفتم. تصمیم سختی بود اما فکر کردم که می‌روم و چیزی یاد می‌گیرم. مارک، مدیر فنی وقت تیم ایگلس وقتی از تصمیم من باخبر شد شروع به کار کرد و پیشنهاد داد. او در تماس تلفنی و پیامی گفته بود اگر بخواهم پیشنهادش را نپذیرم متاسف خواهد شد. چندین بار پیشنهاد مارک را رد کردم اما سرانجام پاسخ مثبت دادم و می‌دانستم همانند یک ضربه به توپ است. مارک هم عقب نکشید و پیشنهاد رسمی ایگلس را دریافت کردم و از آن خوشم آمد اما باز هم می‌گویم که هدف من از این انتقال یادگیری چیزهای جدید بود.»

قوچان‌نژاد درباره حضورش در ایگلس می‌گوید: «با این تیم شروع به تمرین کردم و همه چیز خوب پیش می‌رفت. حتی می‌توانستم ماشین مرسدس بنز مارک را قرض بگیرم. او این ماشین را زمانی که در آژاکس درآمد خوبی کسب کرده بود خرید. هر روز باید مسیر لواردن تا یواس را طی می‌کردم و سپس با قطار به دوونتر می‌رفتم. هر روز این مسیرها را با ماشین مدیر فنی ایگلس می‌رفتم.»

مهاجم ایرانی پس از یک سال با اقدام اومارس تحولی در دوران فوتبالی‌اش ایجاد و قرارداد حرفه‌ای با تیم کامبور منعقد کرد. قوچان‌نژاد تحصیل در رشته حقوق دانشگاه آمستردام را هم آغاز کرد اما پس از سه سال به دلیل حضور در تیم‌های بلژیکی سنت ترویدن و استاندارد لیژ بلژیک مجبور به ترک تحصیل شد.

او درباره تحصیلش می‌گوید: «حقوق یک سرگرمی برای من بود. تمرینات سختی داشتم و نمی‌توانستم به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای تحصیلم را ادامه بدهم. برنامه‌ریزی کرده‌ام که پس از پایان دوران فوتبالم تحصیل در رشته حقوق را ادامه بدهم و آن را به پایان برسانم اما قولی برای وکیل شدن نمی‌دهم. علاقه‌مندی‌هایم وسعت زیادی دارد و فعلا در فوتبال به خوبی پیش می‌روم. زمانی که در بلژیک بودم شروع به یادگیری زبان‌های فرانسوی و هلندی کردم. به زبان علاقه زیادی دارم و حتی الان از کوبایاشی در تیم هیرنفین کلمه‌ها و زبان ژاپنی را می‌آموزم.»
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج