تئاترشهر درخشید
۴۷۸۸۳۳
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۵
۴۹۴۷
مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تکمیل نورپردازی عمارت تئاترشهر خبر داد.
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تکمیل نورپردازی عمارت تئاترشهر خبر داد.
 
تئاترشهر درخشید

مهدی شفیعی در گفت‌وگویی با ما بیان کرد: در راستای تفاهم‌نامه‌ای که میان اداره کل هنرهای نمایشی با سازمان زیباسازی شهرداری تهران منعقد شده بود، نورپردازی مجموعه تئاترشهر و به نوعی زیباسازی محیطی مجموعه انجام شده است. البته بخشی از عملیات اجرایی این تفاهم‌نامه پیش از جشنواره تئاتر فجر آغاز شده بود، اما بعد از جشنواره نورپردازی‌ بخش‌های باقی‌مانده و نیز نصب حدود ۳۰LED  ایتالیایی در پای ستون‌ها این عملیات را به پایان رساند.

وی با اشاره به اینکه طراحی پروژه از حدود یک سال قبل انجام شده بود، گفت:‌ پیگیری و بررسی‌های زیادی برای نورپردازی توسط شرکت‌های مختلف انجام شد و در نهایت شرکت "پیکرنهاد" که بخشی از بازسازی ساختمان تئاترشهر را انجام داده، طرحی با نورپردازی و نصب LED ایتالیایی ارائه کرد که مورد پذیرش قرار گرفت و با تکمیل نورپردازی، این عمارت به زیبایی چون نگینی در چهارراه ولی­عصر می‌درخشد.

او ادامه داد: در بررسی طرح­‌های ارائه شده برای نورپردازی متناسب با تعاریف تخصصی، آنچه به انجام رسیده، باعث شده که زیبایی­‌های عمارت بیشتر جلوه­‌گری کند و بنا خود را بیشتر نشان دهد. الان هم پروژکتورهایی که از ایتالیا وارد شده، با دقت جانمایی و در پای ستون‌ها در زمین نصب شده‌اند و حتی برای نصب آن‌ها سه لایه عایق‌بندی مستقل هم انجام شده است. ضمن اینکه در گام دوم نورپردازی، روشن شدن لوزی‌های دورتادور پیشانی بنا هم را شاهد هستیم که به این عمارت جلوه بیشتری بخشیده است.
 
تئاترشهر درخشید

شفیعی با تشکر از همکاری مدیران سازمان زیباسازی شهرداری و توجه به حوزه تئاتر که بخشی از این همکاری در تبلیغات محیطی جشنواره تئاتر فجر هم دیده شد، درباره وضعیت ساختمان تئاترشهر هم اظهار کرد: علاوه بر تعمیر و بازسازی که باید در داخل ساختمان انجام شود مرمت بخش‌های بیرونی هم در دستور کار قرار دارد، چرا که بسیاری از کاشی‌ها آسیب دیده و هنوز ترک‌هایی از حفر تونل مترو بر بدنه ساختمان قابل مشاهده است. البته رسیدگی به این‌ها در دستور کار دفتر عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است و امیدواریم بتوانیم با تأمین بودجه، اقدامات عملیاتی را دوباره فعال کنیم.

او با اشاره به اینکه هزینه عملیات نورپردازی را به طور کامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران تقبل کرده است، درباره وضعیت کلی تئاترشهر که نیم‌قرن قدمت دارد و نگرانی‌هایی که پس از حادثه پلاسکو برای ساختمان‌های قدیمی این چنینی به وجود آمد، گفت: قطعا باید به این موضوع توجه کرد و البته تاکنون اقدامات خوبی همچون تعویض کابل‌ها انجام شده است، ولی متأسفانه وضعیت تأسیسات مکانیکی، فاضلاب، آب و گاز که زمان زیادی از نصب آن‌ها در ساختمان قدیمی تئاترشهر می‌گذرد مناسب نیست چرا که بسیاری از لوله‌ها فرسوده شده و با هر بار بارندگی یک بحران در تئاترشهر بوجود می‌آید. چندی قبل هم نشتی گاز در این ساختمان بوجود آمد که با پیگیری و اقدام فوری مشکل برطرف شد.

مدیرکل هنرهای نمایشی در پایان خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات تئاترشهر این است که ردیف بودجه مشخصی برای بازسازی و مرمت آن وجود ندارد و همین مسئله انرژی زیادی از ما برای توجیه مسائل و مشکلات آن و دریافت بودجه می‌برد، اما امیدوارم در سال ۹۶ ردیف مشخص برای بازسازی و مرمت تئاترشهر ایجاد شود تا نگرانی‌های آن هم برطرف شود.
 
تئاترشهر درخشید
پس از تکمیل نورپردازی
 
تئاترشهر درخشید
قبل از تکمیل نورپردازی
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج