کویت: شرایط در مرز عراق عادی است
۴۷۹۱۳۴
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۵
۳۱۶۷
قائم مقام وزیر کشور با اعلام این که شرایط در نقطه مرزی با عراق به حالت عادی بازگشته است از ادامه نظارت بر تحولات امنیتی خبر داد.
خبرگزاری ایرنا: قائم مقام وزیر کشور با اعلام این که شرایط در نقطه مرزی با عراق به حالت عادی بازگشته است از ادامه نظارت بر تحولات امنیتی خبر داد.

سلیمان الفهد یکشنبه شب در کنفرانس خبری تاکید کرد : شرایط در مرز با عراق روال طبیعی دارد و عملیات ورود و خروج کالا نیز انجام می شود .

وی افزود : تحولات سیاسی که در کشورهای همجوار رخ می دهد ارتباطی به کویت ندارد و نیروهای امنیتی بر شرایط در مرز با عراق نظارت دارند .

پیش از این و به دنبال بروز اختلافاتی میان کویت و عراق بر سر پرونده خورعبدالله، تحصن و تظاهراتی از سوی مردم عراق در نقطه مرزی با کویت برپا شده بود و این موضوع موجب شد که وزارت کشور کویت نیروهای ویژه را به مرز عراق اعزام کند اما پس از مذاکرات روسای پارلمان های دو کشور شرایط به حالت عادی بازگشت.

همزمان با خروج نیروهای امنیتی ویژه کویتی از نقطه صفر مرزی با عراق، تعدادی دیگر از نیروها برای حفظ امنیت و کمک به نیروهای مرزبانی در موقعیت خود باقی ماندند و رفت و آمد مسافران و همچنین تردد کانتینرهای تجاری از مرز دو کشور به صورت طبیعی انجام می شود.

پیش از این نیز روسای مجالس کویت و عراق در مذاکراتی مشترک که در قاهره برگزار شد، بر پایان دادن به این مناقشه موافقت کردند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج