تولید سیگار قاچاق در همسایگی ایران
۴۸۴۹۰۸
۰۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۸
۳۴۸۲
دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات گفت: تمامی سیگارهای قاچاق در کشورهای همسایه تولید می‌شوند و بی‌کیفیت‌ترین سیگار را با نام و نشان برندهای معروف راهی بازار ایران می‌کنند.
روزنامه خراسان: دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات گفت: تمامی سیگارهای قاچاق در کشورهای همسایه تولید می‌شوند و بی‌کیفیت‌ترین سیگار را با نام و نشان برندهای معروف راهی بازار ایران می‌کنند.
 
دکتر  محمدرضا مسجدی، دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران از به صدا درآمدن زنگ خطر برای فروش مواد دخانی از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در ایران خبر داد و با تاکید بر نقش سودجویان فضای مجازی در افزایش مصرف مواد دخانی در جامعه گفت: سودجویان با ورود به این بخش و استفاده از ظرفیت های فراوان فضای مجازی، آسیب های جبران ناپذیری به سلامت جامعه وارد می کنند که برای مقابله با این اقدامات سازمان یافته به اقدامی اساسی از سوی دولت نیاز داریم.
 
این مقام مسئول با اشاره به نقش فضای مجازی برای گسترش و بسط اقدامات خلاف قانون در جامعه گفت: متاسفانه سودجویان اقدام به فروش و تبلیغ مواد دخانی قاچاق و بدون کیفیت در شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام می کنند و از سوی دیگر با افزایش رو به رشد مراکز آنلاین ارائه قلیان در فضای مجازی، دسترسی به قلیان، سهل تر شده و این مراکز با استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی، قلیان را برای استفاده در خودرو، منزل و محل کار در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.
 
مسجدی مصرف دخانیات در کشور را همچنان رو به رشد توصیف کرد و گفت: متاسفانه آمار و ارقام دولتی نشانی از کاهش مصرف دخانیات در کشور ندارد.وی ورود سیگارهای قاچاق به کشور را یکی از عوامل افزایش انواع سرطان دانست و گفت: تمامی سیگارهای قاچاق در کشورهای همسایه تولید می شود و بدون رعایت استانداردهای لازم، تنها با درج نام و نشان برندهای معروف سیگار روی محصولات خود، بی کیفیت ترین سیگار را با نام و نشان برندهای معروف راهی بازار ایران می‌کنند.
 
مسجدی سهم سیگارهای قاچاق از بازار دخانیات ایران را 10میلیارد نخ در سال اعلام کرد و گفت: بر اساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، با وجود افزایش 56 درصدی تولید سیگار در داخل، هنوز هم سیگارهای قاچاق سهم بزرگی از دخانیات مصرفی در کشور را دراختیار دارند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج