امنیت ویندوز 10؛ در وضعیتی نگران‌کننده
۴۸۸۱۸۶
۰۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۹
۲۹۲۷
گزارش‌های ناظران حفاظت اطلاعات اتحادیه اروپا، از ادامه یافتن نگرانی جوامع امنیتی، در مورد میزان ایمنی سیستم عامل ویندوز 10، حکایت دارد.
وب سایت سایبربان: گزارش‌های ناظران حفاظت اطلاعات اتحادیه اروپا، از ادامه یافتن نگرانی جوامع امنیتی، در مورد میزان ایمنی سیستم عامل ویندوز 10، حکایت دارد.

 امنیت ویندوز 10؛ در وضعیتی نگران‌کننده

ناظرین حفاظت اطلاعات، اخیراً در نامه‌ای به شرکت مایکروسافت، از حفره‌های امنیتی موجود، در تنظیمات پیش‌فرض نصب ویندوز 10، ابراز نگرانی کردند. این گروه، متشکل از 28 مقام اتحادیه اروپا است که مسئولیت اجرای قانون حفاظت از داده‌ها را بر عهده دارند.

این گروه همچنین، در مورد پردازش داده‌های شخصی کاربران، برای مقاصد مختلف، از جمله تبلیغات نیز، از شرکت مایکروسافت، توضیح خواسته است. این امر، سبب تردید بسیاری از کارشناسان این حوزه، در مورد سطح حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران این سیستم عامل شده است.

ناظران در پایان، طی بیانیه‌ای به تمایل مایکروسافت برای همکاری‌های لازم، اذعان کردند؛ اما شرکت مایکروسافت، برای مدتی، در این مورد سیاست سکوت را اختیار کرد.

از سوی دیگر، تعدادی از مقامات ملی اروپا نیز، در حال حاضر، سؤالات خود را در مورد ویندوز 10 آغاز کرده‌اند. از جمله این کشورها می‌توان به فرانسه اشاره کرد که در ماه جولای، حکم جلوگیری از جمع‌آوری بیش از حد داده‌های کاربران را برای مایکروسافت، صادر کرد.

گزارش‌های منتشر شده، مبین استفاده‌ی این غول تکنولوژی، از اطلاعات شخصی کاربران، برای مقاصد متعددی، از جمله ذائقه سنجی و تبلیغات، است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج