سهام المهدی، وزیر را به مجلس کشاند
۴۸۹۵۴۷
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۶
۲۷۲۶ 
پس از آنکه هیأت داوری خصوصی‌سازی‌ حاضر به ابطال معامله فروش سهام آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال نشد، برخی نمایندگان استان هرمزگان قصد دارند با طرح سؤال از وزیر اقتصاد به روند خصوصی‌سازی‌ بزرگ‌ترین شرکت تولید آلومینیوم در ایران اعتراض کنند.
همشهری آنلاین: پس از آنکه هیأت داوری خصوصی‌سازی‌ حاضر به ابطال معامله فروش سهام آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال نشد، برخی نمایندگان استان هرمزگان قصد دارند با طرح سؤال از وزیر اقتصاد به روند خصوصی‌سازی‌ بزرگ‌ترین شرکت تولید آلومینیوم در ایران اعتراض کنند.
 
 تابستان پارسال سازمان خصوصي‌سازي‌ 72درصد از سهام مجتمع آلومينيوم المهدي هرمزگان و طرح هرمزال را به ارزش 1750ميليارد تومان به يك سرمايه‌گذار بخش خصوصي فروخت اما از همان زمان برخي نمايندگان مجلس از جمله احمد توكلي، به نحوه قيمت‌گذاري و حواشي پيش آمده در جريان خصوصي‌سازي‌ اين شركت معترض بودند به‌طوري كه چند تن از نمايندگان مجلس پيشين در زمستان پارسال براي لغو اين واگذاري به ديوان عدالت اداري شكايت كردند اما اين ديوان موضوع را به هيأت داوري خصوصي‌سازي‌ ارجاع داد، هيأت داوري هم در بهار امسال به ابطال واگذاري آلومينيوم المهدي رأي نداد و تنها اصلاحاتي در واگذاري صورت داد و اعلام كرد فرايند واگذاري آلومينيوم المهدي كاملا قانوني بوده است.

دفاع استاندار
 
در شرايطي كه برخي نمايندگان مردم هرمزگان در مجلس به فرايند فروش سهام المهدي و هرمزال معترضند، جاسم جادري استاندار هرمزگان ضمن دفاع از فرايند خصوصي‌سازي‌ سهام آلومينيوم المهدي گفت: سهام آلومينيوم المهدي و هرمزال پس از چندين‌بار بررسي و تغيير قيمت واگذار شد كه اين واگذاري قانوني بود. پس از مدت‌ها يك نفر سهام المهدي و هرمزال را خريده و متعهد شده تا در مدت ۸ سال اقساط را پرداخت كند و بعد از ۸ سال كارخانه به نام وي منتقل شود و هنوز كارخانه به نام اين خريدار نشده است. او با بيان اينكه پس از واگذاري سهام شركت آلومينيوم المهدي برخي منافع‌شان به خطر افتاده، تأكيد كرد: بايد هوشيار باشيم و اجازه ندهيم حقي ضايع شود اما مالك اعلام كرده كه من در ازاي خريد كارخانه پول پرداخت كرده‌ام و در چارچوب قرارداد حركت مي‌كنم.

دادگاه بررسي كند
 
با آغاز به‌كار مجلس دهم پيش‌بيني مي‌شد اعتراض نمايندگان مجلس به نحوه فروش سهام المهدي پايان يابد اما نمايندگان دوره جديد هم كه از هرمزگان به صحن مجلس راه‌يافته‌اند، مسير اعتراض به فرايند طي شده درخصوصي‌سازي‌ شركت آلومينيوم المهدي را در پيش گرفته‌اند.

احمد مرادي عضوكميسيون انرژي مجلس با اشاره به بي‌اثر بودن پيگيري پرونده در هيأت داوري خصوصي‌سازي‌ به‌عنوان يكي از زيرمجموعه‌هاي وزارت اقتصاد گفت: براي رسيدگي به ماجراي واگذاري سهام آلومينيوم المهدي و هرمزال بايد دادگاه ويژه‌اي خارج از مجموعه دولت تشكيل شود. نماينده مردم بندرعباس با اشاره به اينكه در واگذاري آلومينيوم المهدي به بخش خصوصي به بهانه اجراي اصل‌44 ملاحظات قانوني رعايت نشده تأكيد كرد:

در اجراي قانون اصل‌44 قانون اساسي، مجتمع آلومينيوم المهدي بايد دوباره و در يك مزايده رقابتي سالم به بهترين پيشنهاددهنده واگذار شود. مرادي تأكيد كرد: قوه قضاييه بايد پرونده واگذاري سهام آلومينيوم المهدي را به شعبه‌اي خاص خارج از مجموعه دولت احاله كند، اين دادگاه هر رايي در اين خصوص صادر كند، براي ما قابل‌قبول و پذيرفتني است.

سؤال از وزير اقتصاد
 
عضوكميسيون انرژي مجلس، با اشاره به اينكه موضوع واگذاري سهام آلومينيوم المهدي و هرمزال را درقالب سؤال از وزير اقتصاد پيگيري كرده گفت: هيأت رئيسه مجلس طرح سؤال از وزير اقتصاد را تأييد كرده و آقاي وزير بايد در كميسيون اقتصادي پاسخگوي آن باشد. مرادي گفت: انتظار دارم وزير اقتصاد در مهلت قانوني به اين سؤال پاسخ داده و افكار عمومي را قانع كند. او افزود: اگر در جريان واگذاري سهام آلومينيوم المهدي حق و سرمايه‌اي از بيت‌المال ضايع شده باشد قطعا قانع نخواهم شد و وزير اقتصاد بايد در صحن علني مجلس پاسخگو باشد. او يادآور شد:60درصد از كل توليد آلومينيوم ايران در اين مجتمع صنعتي توليد مي‌شود و به صلاح نيست كه به سادگي از كنار تخلف احتمالي در جريان واگذاري سهام آن بگذريم.
برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1395/12/11
محمد علی محمدی مفسد اقتصادی باید محاکمه واموال بغارت بردشده توسط وی وهم دستانش پیله رودی طاهرخانی و......به بیت المال بر گردانده شود
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1395/12/11
توکلی دمت گرم دست این مفسد اقتصادی رو کردی علیمحمدی مدعیه که با پول همه افراد میشه خرید وقیمت افراد با هم فرق داره شما ثابت کردی قیمت شما خیلی بالاست قیمت شما غیرت شماست که خریدنی نیست افرین بر توکلی که این مفسد اقتصادی رسوا کردی انشاله بزودی محاکمه واعدام‌بشه
Iran, Islamic Republic of
22:42 - 1395/12/11
احسنت بر شما نماینده غیور بی باک که علیمحمدی مفسد را به مردم‌معرفی کردی
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1395/12/16
چرا به وضعیت این‌مفسد اقتصادی رسیدگی نمیشه ؟چرا بررسی نمیشه که یک دلاک حمام چطور در عرض چند سال به ثروت چند صد هزار میلیاری برسه چندین معدن چندین کارخانه هزاران ملک تجاری مسکونی یک درصد از بانک‌تجارت اینها جزیی از ثروت این مفسد اقتصادی هست که طی این چند سال به یغما برده وفرزندانش در اروپا سرمایه گذاری میکنند
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1395/12/16
انشاله این مفسد بزرگ اقتصادی توسط سربازان گمنام امام زمان دستگیر وتوسط قوه قضاییه محاکمه بشه تا درس عبرتی برای سایر اختلاس کنندگان باشه ...تاجیک
Iran, Islamic Republic of
20:58 - 1395/12/16
محمدعلیمحمدی از دهه هفتاد با زد وبندهایی که داشت توانست به ثروتی افسانه ای دست یابد وهر روز بیشتر از روز قبل به چپاول بیت المال بپردازد تعدادی معدن کارخانه املاک تجاری مسکونی اداری باغ ویلا و........که برای فرار از قانون بنام فرزندانش همسرش وکارمندانش کرده ومقادیرزیادی از این ثروت چند هزار میلیاردی را بخارج از کشور انتقال داده که یکی از این چپاولها کارخانه المهدی میباشد انشاله با جدیت نمایندگان مردم (توکلی ونماینده بندرعباس .....)جلو این همه چپاول گرفته شود وتحویل قوه محترم قضاییه شود بامید بریده شدن دست دزدان بیت المال
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج