قدیمی ترین نشانه حیات کشف شد
۴۹۰۲۱۹
۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۴
۸۱۱۹ 
میکروارگانیسم هایی به شکل لوله های قرمز و کوچکی در صخره های شمال شرقی کانادا یافت شده اند. آنها در حقیقت قدیمی ترین فسیل های کره زمین هستند که عمرشان به حدود ۴ میلیون سال قبل می رسد.
خبرگزاری مهر: میکروارگانیسم هایی به شکل لوله های قرمز و کوچکی در صخره های شمال شرقی کانادا یافت شده اند. آنها در حقیقت قدیمی ترین فسیل های کره زمین هستند که عمرشان به حدود ۴ میلیون سال قبل می رسد.
 
دانشمندان شواهدی از نخستین نشانه های حیات در زمین را در کانادا یافته اند.
 
قدیمی ترین نشانه حیات کشف شد 

آنها هنگام مطالعه سنگ هایی با قدمت ۳.۷۷ میلیارد سال متوجه فسیل های لوله ای شکل به رنگ قرمز شدند. فسیل میکروارگانیسم های کشف شده بسیار شبیه موادی هستند که نزدیک دریچه های خروج هوای داغ در کف دریاها یافت می شوند.

البته هنوز درباره اینکه این فسیل قدیمی ترین نشانه حیات باشد، بحث های مختلفی وجود دارد.

«متیو داد» یکی از فارغ التحصیلان کالج لندن که این مطالعه را رهبری کرده می گوید: کشف جدید ما از ایده تشکیل حیات در دریچه های تهویه هوای داغ در کف دریاها، پشتیبانی می کند. اگر این کشف تایید شود، فسیل های کشف شده ۳۰۰ میلیون سال قدیمی تر از نمونه هایی هستند که در ۲۰۱۳ میلادی در استرالیا کشف شدند.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1395/12/12
سلام . حداقل 200 میلیون سال پیش خزندگان به وجود امدند خودتون یه بار متنو بخونید .خودتون نوشتین 3.77 میلیارد سال پیش.. پس 4 میلیارد درسته نه میلیون!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج