توکلی: مردم اشکنه هم نمی توانند بخورند...
۴۹۱۱۱
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۹
۳۸۶۵
این دیگر هرج و مرج بازار ماشین نیست که زندگی روزمره مردم را داغان نکند.مردم گوشت نخورند، حبوبات نخورند؛ اشکنه هم نخورند که یک قاشق روغن می خواهد؟
خبرگزاری مهر: نماینده مردم تهران با بیان اینکه به واسطه تغییر قیمت ارز کالاهای اساسی مانند گوشت 60 درصد گران شده و روغن نیز 35 درصد افزایش قیمت پیدا کرده است، افزود: این دیگر هرج و مرج بازار ماشین نیست که زندگی روزمره مردم را داغان نکند.

مردم گوشت نخورند، حبوبات نخورند؛ اشکنه هم نخورند که یک قاشق روغن می خواهد؟


احمد توکلی نماینده مردم تهران در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در بیان تذکری در خصوص گرانی های اخیر اظهار داشت: حفظ منزلت و جایگاه مجلس وظیفه هیات رئیسه است که این وظیفه باید در عمل و در رفتار هیات رئیسه محترم و مجلس معزز محقق شود و در چنین شرایط حساسی که در آن قرار داریم اگر بخواهیم حرف از موافقتنامه پستی بزنیم به نظرم این جایگاه و منزلت رعایت نمی شود.

وی با بیان این که سه خبر به نمایندگان مجلس می دهم اظهار داشت: سه ماه است برای کالاهای اساسی ارزی تخصیص داده نمی شود و یک ماه است به بهانه ناهماهنگی سیستم یکپارچه دیجیتال کالاهای اساسی که با خون دل ارز آن تخصیص داده شده و تامین شده است وارد کشور نمی شود.

توکلی خاطرنشان کرد: به واسطه تغییر قیمت ارز کالاهای اساسی ماند گوشت 60 درصد گران شده و روغن نیز 35 درصد افزایش قیمت پیدا کرده است این دیگر هرج و مرج بازار ماشین نیست که زندگی روزمره مردم را داغان نکند. مردم گوشت نخورند، حبوبات نخورند، اشکنه هم نخورند که یک قاشق روغن می خواهد؟

وی در ادامه افزود: اطلاعاتی که در این زمینه برای تغییر قیمت هست اگر به صاحبان منفعت منتقل شده باشد کسانی که گوشت وارد کردند و یا در انبارها احتکار کرده اند  چه نفعی از آن خواهند برد؟

نماینده مردم تهران گفت: نرخ رشد امسال را تمام سازمان های داخل وی خارجی منفی ارزیابی می کنند و در این شرایط آقای رئیس جمهور سرمایه اجتماعی کشور را از بین می برد و نعل وارونه می زند.

وی در  ادامه با قرائت یک بیت شعری مبنی بر اینکه:تا که رد نعل اسبت گم کنند/ نعل را وارونه زن ، گفت: مردم به ما می گویند این چه وضعی است؟ ما از شما رئیس مجلس می خواهیم مانند گذشته که وقتی مسایل مهمی در خصوص زندگی مردم به وجود می آمد جلسه می گذاشتید خواهش می کنم این بار نیز از همین الان به وزرا ابلاغ کنید تا در جلسه بعدی به مردم گزارش دهند که با چه وضعیتی کشور را اداره می کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: کمر مردم و تولید از این گرانی ها شکسته است. آقای رئیس جمهور که می گوید ما می خواهیم 250 هزار تومان به مردم بدهیم و مجلس نمی گذارد چرا نمی گوید که این کار را می خواهد با 9 برابر کردن قیمت سوخت، آب و برق می خواهد  انجام دهد.

وی اظهار داشت: چرا سرمایه اجتماعی را نابود می کنید؟ من استدعا می کنم به داد مردم برسید مردم بیشتر از این تحمل گرانی را ندارند.

لاریجانی پس از تذکر احمد توکلی به وی گفت پیشنهاد شما این است که در این خصوص جلسه ای برگزار کنیم؟ که احمد توکلی گفت:  بله در جلسه آینده وزرا در مجلس به مردم گزارش دهند و مرکز پژوهش ها نیز گزارش های خود ر در این خصوص به مردم ارایه دهد.

لاریجانی در نهایت پذیرفت که این موضوع را در هیات رئیسه مطرح و در خصوص آن تصمیم گیری نمایند.
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:18 - 1392/02/04
اززلزله 7 ریشتری نوی تهران میترسیدم و خداخدامیکردم نیاد - الان بااین وضع بیادبهتره حداقل یه ضرب میمیریم - نه ذره ذره
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:36 - 1392/02/04
یعنی آقای لاریجانی به عنوان رئس مجلس نمی دانسته که وضعیت معیشتی مردم چگونه است که آقای توکلی این حرف را زدند و آقای لاریجانی تازه گفتند پیشنهاد شما ابن است؟ که جلسه بگذترند
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:14 - 1392/02/04
چه عجب یکی به فکر مردم بود و یه حرف حساب زد، نه اینکه مثل بقیه مسئولین بگه نخورین یا نخرین و تحریم کنید، واقعا جای تعجب
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:15 - 1392/02/04
برترینها سانسور نکن دیروز که هر چی نظر گذاشتیم 80 درصدش رو سانسور کردی اون 20 درصدی هم که تایید کردی توی نظراتم دست بردی یه جاهاییش رو پاک کرده بودی

مسئولین باید اینو بدونن مردم حرف نمی خوان ،فقط عمل می خوان
اینکه یه مسئول بیاد بگه مردم اشکنه هم نمی تونن بخورن این فقط در حد حرف هست

حالا بر فرض هم که این مسئولان جلسه برای این مسئله گذاشتن آخرش که چی ؟ آخرش رو من میدونم میان جلو دوربین میگن تمهیداتی چیده شده برای جلوگیری گرانی ولی باز فرداش همون آش و همون کاسه هیچ فرقی نمیکنه بلکه گرانی ها ادامه پیدا میکنه
بعد خبرنگار صدا سیما یه دوربین میگیره دستش با آب و تاب میره توی مغازه ها ،میگه : فلان قدر فلان جنس اومده پائین ،مثلا یه قلم جنس که 3000 تومن رفته روش 170 تا تک تومنی اومده پائین ،بعد با چندتا آدم مصاحبه میکنه اونام میگن بله همه چی خوبه همه قیمتها عالی هستن
پاسخ ها
حمیدرضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۴
بازم که دست بردی توی نظرم 3 خطش رو پاک کردی ،یک کلمه هم از خط آخر پاک کردی
چرا بدت میاد واقعیات رو میگم
مسلما توی نظرات خیلی ها دست می بری و خیلی هاش رو سانسور میکنی
اگه میخوای همه بیان اینجا تعریف و تمجید کنن سخت در اشتباهی
خب اصلا چرا قسمت نظرات رو باز گذاشتی ،ببندش کسی نظر نده
شهرزاد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۴
نظراتتو خیلی دوس دارم حمیدرضا. حیف که برترین ها خیلی سانسور می کنه. معلومه حرف حساب می زنی که سانسور میشه
نیوشا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۴
اتفاقا دیروز دنبال نظراتتون میگشتم جناب حمیدرضا تعجب کردم چیزی ندیدم
پس سانسورتون کرده بودن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:08 - 1392/02/04
این حرف توکلی راپارسال من هرچه گفتم .برترین ها سانسورش کرد.حالا خیلی فرق کردکه توکلی گفت ؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:25 - 1392/02/04
برترینها مال منم سانسورمیکنیا - یا آخرشومیذاری یااولشو - بی تربیت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
21:41 - 1392/02/04
افای توکلی 8 سال پیش باید این حرفهارو میزدی و..... البته عمل هم میکردی.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج