طنز؛ شوخی نافرم با سفارت سوییس!
۴۹۴۶۷۹
۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۸
۵۳۸۸ 
فریور خراباتی در روزنامه آرمان امروز نوشت:

در خبرها آمده که نامه بلند بالای رئیس دولت سابق ما هنوز به دست رئیس دولت فعلی آمریکا نرسیده و این نامه تحویل نگهبان سفارت سوییس در تهران (به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران) شده است.
 
این نگهبان عزیز هم احتمالا نامه را به فرزندان خود نشان نداده و به همسرش گفته: «خانم این نامه رو یه جا قایم کن، بچه‌ها متن این نامه رو بخونن هم روشون توی روی ما باز میشه، هم واسه زبان انگلیسی‌شون خوب نیست، از پایه دچار ضعف میشن».
 
البته سرنوشت این نامه به همین جا ختم نشده و چند روز بعد، سفارت سوییس با اعلام این خبر به وزارت خارجه کشورمان گفته که: «این سفارت و کشور متبوعش نقش نامه‌رسان ندارند».
 
در این رابطه؛ الف- ما سفارتیم نه کبوتر نامه‌رسان، ب- یه سری کفتر نامه‌رسان داشتیم که متاسفانه جلد نبودن و نامه‌ها رو که می‌بردن دیگه برنمی‌کشتن، ج- اساسا سوییس در ساخت ساعت شهره خاص و عام است نه نامه‌رسانی، د- سال‌هاست که پست، تیپاکس و دی‌اچ‌ال برای همین کارها راه‌اندازی شده، حتی در دوران تیمور لنگ هم نامه را به سفارتخانه‌ها نمی‌دادند.
 
به هرحال آدم این خبرها را که می‌خواند دیگر نمی‌داند چقدر باید به صحبت‌های اخیر آقای سیداحمد موثقی‌گیلانی توجه کند که گفته: «دوره احمدی‌نژاد ۷۰۰۰ کارخانه تعطیل شد»، چون اساسا دوستان مدتی است که وارد مقیاس‌های جهانی فتح قله‌ها شده‌اند و البته تلاش و ممارستشان در تعطیلی صنایع به همین جا ختم نمی‌شود و همان کارخانه‌هایی هم که تعطیل نشده بودند، به این شرح بود که چراغ‌های بعضی‌ها روشن بود تا دزد به آنجا نزند و برخی فقط باغبان داشتند که هر روز به درخت‌ها و گیاهان آب بدهد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج