طنز؛ چطوری بدون تکان‌دادن خودمان خانه‌تکانی کنیم؟
۴۹۵۹۳۴
۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵
۵۰۹۰ 
چیزی که مشخص است این است که خانه‌تکانی نیاز به این دارد که ما خودمان هم تکان بخوریم؛ اما تکان‌خوردن چیز الکی‌ای نیست و از چند جهت مهم است....
 
چیزی که مشخص است این است که خانه‌تکانی نیاز به این دارد که ما خودمان هم تکان بخوریم؛ اما تکان‌خوردن چیز الکی‌ای نیست و از چند جهت مهم است. 
 
١. شما اگر خودت را یک تکانی بدهی و دلیل موجه نداشته باشی، به اتهام تکان‌دادن خود ممکن است گرفتار شوی. 
 
٢. قدیم توی مملکت آدم‌هایی بودند که این‌قدر وضع‌شان توپ بود که توپ تکان‌شان نمی‌داد؛ اما هیچ‌کس خبردار نمی‌شد؛ منتها الان توی اینستاگرام آدم‌هایی هستند که از هر تکانی که می‌خورند فیلم می‌گذارند.
 
٣- قدیم مردم خانه و زندگی داشتند و ریشه می‌گرفتند و از سر تفنن سالی یک بار خانه‌تکانی می‌کردند. الان که کسی خانه و زندگی و ریشه ندارد و اجاره‌نشین هستند ، چی را خانه‌تکانی کنند؟
 
٤. الان در واقع به یکی بگویی چرا خانه‌تکانی نمی‌کنی، ممکن است از عصبانیت بهت حمله کند. چون می‌گوید: من همین دو ماه دیگه اسباب‌کشی‌مه... خانه‌تکانی رو بکنم توی جیبم؟
 
٥. یک راه هم این است که آقای احمدی‌نژاد و آقای بقایی را دعوت کنید خانه؛ چرا؟ چون آنها تا حالا هر جا رفته‌اند زیر و رو شده. 
 
٦. راه بعدی این است که محمودرضا خاوری، پدر سه هزار میلیاردی ایران یا دیگر کسانی را که پرونده فساد اقتصادی دارند، دعوت کنید منزل و نیم‌ساعت تنهاشان بگذارید. اینها طوری‌ آش را با جاش جمع می‌کنند که هیچی به جا نماند. در واقع اینها به هیچی رحم ندارند و نه‌تنها به پول‌های توی گاو‌صندوق بیت‌المال که به خودکار جلوی باجه بانک هم رحم نمی‌کنند، در نتیجه گرد و غبار هم به جا نمی‌گذارند و خانه شما تکانده می‌شود.
 
  ٧. این همسایه ما هر شب هر شب پارتی می‌گیرد و طوری می‌لرزانند ساختمان را که کل خانه ما هم تکان‌تکانده می‌شود. اینها را بگویید بیایند همسایه‌تان شوند چون هر شب خانه‌تکانی می‌شوید.

وصیت: سوفیا... عشق من... همه در سال جدید چیزهای قدیمی و کهنه و ازکارافتاده را با چیزهای نو و به‌روز و خفن عوض می‌کنند، آیا تو نمی‌خواهی در سال جدید خانه بابات را با خانه من عوض کنی و جای بابات بیایی پیش من زندگی کنی؟ شوخی ندارم‌ها سوفیا... یک سال شد که از من اصرار، از تو انکار و از بابات انتحار. من تا آخر این هفته به تو وقت می‌دهم که تکلیف من و خوانندگان این ستون را روشن کنی. نازکردن هم حدی دارد سوفیا. عاشق بی‌حوصله و خسته تو؛ میدون دوم.

 دوتا چیز گرفتنی است و دادنی نیست: یکی حق، دومی عیدی.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج