کشف 198 خودروی قاچاق توسط پلیس
۴۹۶۶۲۶
۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۲
۵۳۶۹
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از کشف ۱۹۸ خودروی قاچاق توسط نیروی انتظامی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم: سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از کشف ۱۹۸ خودروی قاچاق توسط نیروی انتظامی خبر داد.

قاسم خورشیدی با اشاره به کشفیات خودروی قاچاق در سال جاری اظهار داشت: در طول 11 ماه نخست امسال با تلاش نیروهای انتظامی، کشف خودروی قاچاق توسط پلیس 65 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: با توجه به آمارهای ارائه شده از سوی نیروی انتظامی، مأموران پلیس موفق شده‌اند در سال جاری 198 دستگاه انواع خودروی قاچاق را شناسایی و ضبط کنند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: کشف این تعداد خودروی قاچاق در حالی است که بر اساس آمارهای موجود، طی مدت مشابه سال قبل، نیروی انتظامی توانسته بود 120 دستگاه خودروی قاچاق را شناسایی و ضبط کند که با تمرکز پلیس بر برخورد جدی‌تر با این موضوع، امسال شاهد رشد 65درصدی کشفیات در این بخش بودیم.

 رشد 65درصدی کشفیات خودروهای قاچاق در سال جاری در حالی اتفاق افتاده است که متأسفانه به سرانجام نرسیدن پرونده جنجالی کشفیات خودروهای لوکس قاچاق در استان فارس که پیش از این نیز خبرساز شده بود، امید به اثربخش بودن این مبارزه را کاهش داده است چراکه علی‌رغم گذشت ماه‌ها از شناسایی و کشف دستگاه‌های خودروی لوکس شامل بنز و مازراتی و محرز بودن قاچاق آنها، سازمان جمع‌آوری اموال تملیکی حتی با وجود صراحت قانونی در برخورد با این موارد، تکلیف این خودروها را روشن نکرده و هراس از بازگشت این خودروها به چرخه مصرف داخلی وجود دارد.

این در حالی است که به‌گفته مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین  تعزیرات حکومتی، سازمان جمع‌آوری اموال توقیفی موظف است تا پس از اتمام مهلت قانونی مقرر برای فروش این خودروها به‌قصد خروج از کشور، نسبت به امحای آنها اقدام کند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج