عرضه ویندوز اختصاصی مایکروسافت برای چینی‌ها
۵۰۲۶۳۹
۰۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۳
۶۴۹۴
مقامات مایکروسافت می گویند نسخه ای ویژه از سیستم عامل ویندوز را برای استفاده دولت و شرکت های چینی طراحی کرده اند و این نسخه امنیت منحصربه فردی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما: مقامات مایکروسافت می گویند نسخه ای ویژه از سیستم عامل ویندوز را برای استفاده دولت و شرکت های چینی طراحی کرده اند و این نسخه امنیت منحصربه فردی دارد.

 این اولین بار است که مایکروسافت ویندوز ۱۰ را برای رفع نیازهای یک کشور خاص  بهینه سازی می کند و با توجه به بازار چندصدمیلیونی و پررونق چین طبیعی است که چنین اتفاقی در ابتدا برای این کشور رخ دهد.

به گفته الن کروزیر مدیرعامل شعبه چینی مایکروسافت، بهینه سازی ویندوز ۱۰ برای استفاده در چین با همکاری یک شرکت چینی دولتی موسوم به China Electronics Technology Group Corp صورت گرفته و با ایمن سازی آن بر اساس اولویت ها  و دستورالعمل های پکن، مایکروسافت امکان می یابد مجددا به بازار بزرگ نرم افزار این کشور دسترسی پیدا کند.

مقامات چینی که در سال های اخیر به شدت نگران افشای اطلاعات خصوصی مردم و نهادهای دولتی از طریق حفره های امنیتی موجود در برنامه ها و نرم افزارهای آمریکایی بوده اند، از فعالیت برخی شرکت های فناوری این کشور جلوگیری کرده بودند و حالا به تضمین های امنیتی لازم و مدنظر خود دست یافته اند.نسخه چینی ویندوز ۱۰ توسط سه شرکت بزرگ در این کشور مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته تا رعایت استانداردهای لازم در آن کنترل شود.

 ویندوز هم اکنون در چین پرکاربردترین سیستم عامل است و ۷۰ هزار شرکت چینی هم از خدمات کلود آزور مایکروسافت استفاده می کنند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج