دستگیری 6 داعشی در کویت
۵۰۹۱۵۷
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۳
۴۲۶۳
به دنبال شناسایی یک تبعه تروریستی کویتی در فلیپین که قصد منفجر کردن یک حسینیه شیعیان در کویت را داشت، نیروهای امنیتی کویتی در عملیاتی ضربتی در مناطقی در این کشور 6 عضو گروه داعش همدست وی را دستگیر کردند.
خبرگزاری ایرنا: به دنبال شناسایی یک تبعه تروریستی کویتی در فلیپین که قصد منفجر کردن یک حسینیه شیعیان در کویت را داشت، نیروهای امنیتی کویتی در عملیاتی ضربتی در مناطقی در این کشور 6 عضو گروه داعش همدست وی را دستگیر کردند.
 
 وزارت کشور کویت پس از انجام بررسی های امنیتی موفق به شناسایی محل فعالیت اعضای داعش شده و آنها را دستگیر کرد.

این 6 عضو دستگیر شده با تبعه کویتی که در فیلیپین دستگیر شد، مرتبط هستند و در منطقه 'سعدالعبدالله' بازداشت شدند.

در عملیات نیروهای امنیتی کویت از کارشناسان مواد منفجره نیز استفاده شد تا در صورت شناسایی ذخایر و مهمات در محل سکونت تروریست ها، عملیات خنثی سازی انجام شود.
دولت کویت همزمان با ابراز نگرانی از عزیمت و سفر عناصر تروریستی به کشورهای همجوار عراق و سوریه و افزایش تعداد آنها در ای دو کشور ، بر همکاری بین المللی برای مبارزه با این گروه تروریستی تاکید کرده است.

مقامات امنیتی کویت برغم اتخاذ تدابیر گسترده برای حفظ امنیت تاسیسات و مراکز حساس و تجهیز مبادی ورودی این کشور به دستگاه های پیشرفته برای جلوگیری از هرگونه اقدامات مشکوک گروه های تروریستی، از تلاش عناصر داعش برای نفوذ به کویت برای انجام عملیات خرابکارانه ابراز نگرانی کردند.

وزارت کشور کویت در همین راستا اعلام کرد که رایزنی های مشترکی را با هدف مبادله اطلاعات با طرف های سوری و عراقی انجام داده که هدف از آن شناسایی عناصر فراری گروه تروریستی داعش است.

وزارت کشور کویت همچنین اضافه کرد: این عناصر فراری طی هفته های اخیر با تغییر چهره خود و با استفاده از گذرنامه های جعلی از میادین جنگ داعش گریخته و به کشورهای همجوار عراق نفوذ کرده اند.

اعضای فراری گروه داعش این گذرنامه ها را به شکلی بسیار دقیق جعل کرده و با تراشیدن ریش های خود و تغییر اطلاعات شخصی گذرنامه، به کشورهای همجوار عراق سفر می کنند.
تاکنون چندین تن از این عناصر برغم تغییر گسترده در چهره و جعل گذرنامه از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شده اند.

همچنین در اقدامی مشابه، بانک مرکزی کویت برای جلوگیری از هرگونه حمایت های مالی به عناصر تروریستی و تندرو و خشکاندن این منابع، از تشدید تدابیر نظارتی به طور بی سابقه در صرافی ها و مراکز حواله پول در این کشور خبر داده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج