زلزله 6 ريشتری هرمزگان را لرزاند
۵۱۰۶۱
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۳
۴۷۶۵ 
زمين لرزه اي به بزرگي 6.2 ريشتر بندرجاسك در هرمزگان را قبل لرزاند.
خبرگزاری مهر: زمين لرزه اي به بزرگي 6.2 ريشتر بندرجاسك در هرمزگان را قبل لرزاند.

 زمين لرزه اي به بزرگي 6.2 ريشتر ساعت 6و 38دقيقه امروز در طول جغرافيايي 57.76و عرض حغرافيايي 26.52 بنرجاسك در استان هرمزگان را لرزاند.

اين زمين لرزه در عمق 15 كيلومتري زمين رخ داده است.

همچنين دو زمين لرزه 4.8 و 4.7 ريشتر ميناب را نيز در استان هرمزگان لرزاند.

اعزام 5 تیم ارزیاب به مناطق زلزله زده جاسک/ گزارش اولیه تخریب چند خانه

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: پنج تیم ارزیاب به مناطق زلزله زده جاسک در هرمزگان اعزام شدند.

حسین درخشان اظهار داشت: در پی وقوع زلزله 6.2 ریشتری در ساعت 6:38 امروز بلافاصله پنج تیم ارزیاب هلال احمر به مناطق زلزله زده اعزام شده و مشغول بررسی های اولیه از میزان خسارت هستند.

وی ادامه داد: براساس گزارش های اولیه تاکنون چندین واحد مسکونی تخریب شده است اما آماری از میزان تلفات و مجروحان حادثه گزارش نشده است.

5 مجروح آمار اولیه زمین لرزه هرمزگان / اعزام دو فروند بالگرد به جاسک و بشاگرد

رئیس سازمان امدادو نجات هلال احمر با اعلام اینکه براساس آمار های اولیه 5 نفر مجروح شده اند، گفت: دو فروند بالگرد به مناطق زلزله زده جاسک و بشاگرد اعزام شدند.

محمود مظفر اظهار داشت: در پی وقوع زلزله 6.2 ریشتری در منطقه جاسک هرمزگان تاکنون پنج پس لرزه در منطقه رخ داده است که بزرگترین آنها 5.6 ریشتر ساعت 7.39 به ثبت رسیده است. ضمن اینکه زمین لرزه ای به قدرت 5 ریشتر شهرستان میناب را نیز لرزانده است.

وی ادامه داد: در دقایق اولیه 5 تیم ارزیاب و امدادی به شهرستان های جاسک و بشاگرد به مناطق زلزله زده اعزام شدند. در لحظات اولیه دو فروند بالگرد نیز به منطقه اعزام شدند.

به گفته رئیس سازمان امدادو نجات هلال احمر در بررسی های اولیه تخریب چند خانه  در 10 روستا و مجروح شدن 5 نفر گزارش شده است.

مظفر با بیان اینکه پنج تیم کمکی از چابهار و کرمان به جاسک و بشاگرد اعزام شدند، تاکید کرد: دسترسی به روستاهای واقع شده در مناطق صعب العبور با بالگرد امکان پذیر است و تیم های امداد هوایی به سمت منطقه در حال پرواز هستند.

جزئیات زلزله بامداد امروز بشاگرد/ گسل میناب مسبب زلزله

معاون پژوهشی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله با اشاره به جزئیات زلزله بامداد امروز در بشاگرد، گفت: گسل مسبب این زلزله گسل میناب و در عمق 35 کیلومتری رخ داده است.

دکتر مهدی زارع  با اشاره به رخداد زلزله‌ای با بزرگای 6.3 در بامداد امروز شنبه 21 اردیبهشت ماه افزود: این زلزله در ناحیه بشاگرد در شمال بندر جاسک در جنوب شرقی ایران رخ داده است.

معاون پژوهشی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله ادامه داد: این زلزله در ناحیه گسل مکران رخ داده و ژرفای آن نیز 35 کیلومتر است.

وی با تاکید بر عمق زیاد این زلزله ابراز امیدواری کرد که این زلزله تلفات زیادی را در بر نداشته باشد و ادامه داد: این زلزله در 60 کیلومتری شمال بندر جاسک اتفاق افتاده و مهمترین شهر نزدیک به کانون این زلزله بندر جاسک بوده که در این منطقه این لرزه احساس شده است.

زارع، با بیان اینکه این زلزله دارای پیش لرزه بوده است، خاطر نشان کرد: در روز پنچ شنبه 19 اردیبهشت پیش لرزه‌ای با بزرگای 5 در همین پهنه رخ داده است.

وی همچنین از ادامه رخداد پس لرزه در این منطقه خبر داد و یادآور شد: پس از زلزله اصلی 3 پس لرزه با بزرگای 4.8 و 4.7 ثبت شده است.

معاون پژوهشی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله اضافه کرد: در 70 دقیقه اول پس از زلزله اصلی 7 پس لرزه با بزرگای بیش از 4 در پهنه رومرکزی زلزله بشاگرد رخ داده و مهمترین پس لرزه در ساعت 7 و 39 با بزرگای 5.4 ثبت شده است.

زارع به بیان گسل مسبب این زلزله پرداخت و گفت: سازو کار زمین لرزه راستا لغز است و گسل مسبب این زلزله احتمالا گسل شمالی- جنوبی در پهنه گسله میناب است.

معاون پژوهشی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله با اشاره به عمق بالای زلزله‌های ناحیه مکران، خاطر نشان کرد: توالی زلزله‌های شدید و عمیق در ناحیه مکران بسیار جالب و با اهمیت هستند.

تعداد مجروحان زلزله بشاگرد به 16 نفر رسید/ تخریب 400 واحد مسکونی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: تعداد مجرحان زلزله بشاگرد به 16 نفر رسید.

 از صبح شنبه تا کنون پنج زلزله شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان را لرزاند. بزرگترین این زمین لرزها 6.2 . 5.6 بود که موجب وارد شدن خسارتهای زیادی به مناطق روستایی در شهرستان بشاگرد شده است.

حسین رنجبر مدیرکل مدیریت بحران استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: تا کنون 16 مجروح توسط تیمهای امداد و نجات هلال احمر به مراکز بهداشتی و درمانی منتقل شده همچنین یک مجروح هم به دلیل شدت آسیب دیدگی به بیمارستان میناب منتقل شد.

وی در مورد مراحل امداد و نجات گفت: فعلا اولویت اول نجات جان انسانها و بیرون آوردن احتمالی افرادی که در زیر آوار گرفتار شده اند است و در مرحله بعد می توانیم امار خسارت ها را اعلام کنیم.

 در بشاگرد 70 درصد روستاهای شهرستان بشاگرد آسیب دیده اند.

همچنین علی بهرامی بخشدار گوهران بشاگرد از تخریب 400 واحد مسکونی و انسداد برخی از راههای روستایی در شهرستان بشاگرد خبر داد.

صبح شنبه زمین لرزه ای به قدرت 6.2 ریشتر شهرستان بشاگرد در شرق استان هرمزگان را لرزاند. همچنین زمین لرزه ای ظهر پنجشنبه با قدرت 5 ریشتر موجب تخریب 70 درصدی شش روستا در بشاگرد شد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
08:18 - 1392/02/21
یا صــــــــــابر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج