گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی در مسکو
۵۱۵۸۳۸
۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۳
۹۴۹۰
آئین گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در مسکو روز سه شنبه با حضور مقام های دولتی و نظامی فدراسیون روسیه، سفرا و وابستگان نظامی کشورهای مختلف برگزار شد.
خبرگزاری ایرنا: آئین گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در مسکو روز سه شنبه با حضور مقام های دولتی و نظامی فدراسیون روسیه، سفرا و وابستگان نظامی کشورهای مختلف برگزار شد.
 
مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی در این آئین گفت که ایران و روسیه با درک خطرها و تهدیدهای ناشی از گسترش شبکه های تروریستی در سطح منطقه و جهان، طی سال های اخیر همکاری های خود را افزایش داده و در گسترش صلح و ثبات منطقه ای نقش قابل توجهی ایفا کرده اند.

وی با اشاره به نقش انکارناپذیر ارتش و نیروهای مسلح در همه کشورها برای تامین امنیت و برقراری ثبات، یادآورشد: در جمهوری اسلامی ایران ارتش و سایر قوای نظامی جایگاه رفیعی دارند و دولت و ملت به آنها افتخار می کنند.

سنایی در این مراسم که در اقامتگاه سفیر ایران برگزار شد، همچنین با برشمردن نقش ارتش جمهوری اسلامی در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران که ناشی از تجاوز رژیم بعثی بود، گفت: ارتش در این جنگ در پاسداری از تمامیت ارضی ایران نقش بالایی ایفا کرد و همراه سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و بسیج توانستند جلو توسعه طلبی صدام را بگیرند و تجاوز را دفع کنند.

سفیر ایران همچنین روند رشد توانمندی های ارتش ایران را مطرح و اظهار کرد: امروز ارتش و دیگر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، امکانات نظامی گسترده ای دارند و به وضعیتی رسیده اند که می توانند در برابر هرگونه تجاوزی ایستادگی کنند.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: افزایش قابل توجه توانمندی های نظامی ایران در حالی است که راهبرد اصولی و اساس سیاست خارجی جمهوری اسلامی بر تعامل و دوستی با کشورها و تلاش برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه و جهان است و هرگز در صدد جنگ با کشورها نبوده ایم.

سنایی در ادامه یکی از ماموریت های مهم ارتش و دیگر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را مقابله با گروههای تروریستی و افراط گرایان برشمرد و با اشاره به اوضاع امنیت منطقه و جهان به ویژه وضعیت سوریه، عراق و افغانستان، تاکید کرد: تهران اعتقاد دارد که مقابله با تروریسم و افراط گرایی مستلزم همکاری جدی منطقه ای و جهانی است.

وی همچنین با یادآوری فرآیند رو به رشد همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و دفاعی ایران و روسیه ادامه داد: نیروهای مسلح دو کشور ارتباطات مستمر و وسیعی دارند و از داشتن چنین همکاری هایی خرسند هستند.

سنایی گفت که با امضای موافقتنامه همکاری های نظامی بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در سال 2015، چارچوب همکاری های دو کشور در این حوزه مشخص شد.
 
از آن پس اقدام های مهمی در روابط دفاعی- نظامی دوجانبه صورت گرفت و یکی از آنها هم تحویل سامانه های پدافندی اس 300 به جمهوری اسلامی بود که در واقع نشانه اعتماد متقابل دو کشور درعرصه همکاری های دفاعی است.

وی یادآور شد: همچنین ارتش جمهوری اسلامی ایران و ارتش فدراسیون روسیه یادداشت تفاهم همکاری امضاء کرده اند که نتیجه آن افزایش سطح همکاری بوده است.

سفیر ایران در روسیه تصریح کرد: امروز همکاری و رایزنی فرماندهان نظامی ایران و روسیه ابعاد منطقه ای بی سابقه ای به خود گرفته و دو طرف در مقابله با تروریست هایی که از کشورهای مختلف به مردم سوریه هجوم آورده اند در یک صف واحد قرار دارند و به ارتش سوریه کمک می کنند تا تروریست ها را شکست دهند.

سنایی در پایان تصریح کرد: نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران راههای گسترش همکاری های دفاعی و نظامی را با همکاران خود در فدراسیون روسیه به طور مرتب مورد پیگیری قرار می دهند و فرماندهان نظامی دو کشور نشست ها و دیدارهای منظمی در تهران و مسکو دارند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج