انتقادهای تند مرعشی از احمدی نژاد
۵۱۷۰۰۱
۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۹
۲۰۳۱۹ 
مرعشی به دولت نهم و دهم اشاره و تصریح کرد: روزی در مورد آقای احمدی‌نژاد به دوستی گفته بودم اگر جواب این آدم را ندهیم، حرمت‌شکنی خواهد کرد و اگر از ما خلاص بشود، مستقیم به صورت مقام معظم رهبری چنگ می‌اندازد.
خبرگزاری ایسنا: مرعشی به دولت نهم و دهم اشاره و تصریح کرد: روزی در مورد آقای احمدی‌نژاد به دوستی گفته بودم اگر جواب این آدم را ندهیم، حرمت‌شکنی خواهد کرد و اگر از ما خلاص بشود، مستقیم به صورت مقام معظم رهبری چنگ می‌اندازد.

«حسین مرعشی»، عصر پنجشنبه (۳۱ فروردین ماه) در نشست فعالان سیاسی اصلاح‌طلب شهرستان بم (در امتداد امید) با اشاره به وضعیت کشور در دولت نهم و دهم تصریح کرد: رای مردم همیشه در سرنوشت کشور تاثیرگذار بوده و معتقدم کوچک‌ترین بی‌دقتی در این راستا کشور را در معرض آسیب قرار خواهد داد و این نیست که اگر رای بدهیم، آثار آن رای را در زندگی خود نبینیم.

مرعشی به دولت نهم و دهم اشاره و تصریح کرد: روزی در مورد آقای احمدی‌نژاد به دوستی گفته بودم اگر جواب این آدم را ندهیم، حرمت‌شکنی خواهد کرد و اگر از ما خلاص بشود، مستقیم به صورت مقام معظم رهبری چنگ می‌اندازد.

وی به گذشته احمدی‌نژاد اشاره کرد و افزود: ایشان روزی فرماندار و استاندار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود و می‌توانست با ارائه برنامه برای کشور با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رقابت کند اما اگر اصالت داشت، به مرحوم هاشمی توهین نمی‌کرد. او همان طور که با آقای هاشمی آن کار را کرد، روزی نیز با مقام معظم رهبری این کار را خواهد کرد و این را این روزها می‌توانیم ببینیم.

وی افزود: ما که بی‌بصیرت بودیم، می‌دانستیم و دوستان بصیرمان خوشبختانه با تاخیر متوجه شدند. این مرد کسی است که ۷۰۰ میلیارد دلار منابع کمیاب کشور را بر باد داده است. این در حالی است که در اقتصاد ایران کل درآمدهای نفتی ایران از آغاز پیدایش نفت تا پایان دولت شاهنشاهی ۱۲۰ میلیارد دلار بود.

وی به تحریم‌های صورت گرفته در دولت نهم و دهم اشاره کرد و یادآور شد: در ۱۰ سال ابتدایی انقلاب اسلامی و جنگ حدود ۹۰ میلیارد دلار، در هشت سال دولت آقای هاشمی رفسنجانی ۱۱۰ میلیارد دلار، در هشت سال دولت آقای خاتمی ۱۱۵ میلیارد دلار نفت فروش رفت که مجموع آنها ۴۰۰ میلیارد دلار بود. این در حالی است که در هشت سال آقای احمدی‌نژاد تنها ۷۰۰ میلیارد دلار نفت فروخته شد و حال جای سوال دارد که این منابع کجا رفته است. ۱.۵ برابر کل دوران نفت کشور در این دوران فروخته شد و کشور را در آستانه یک درگیری بزرگ بین‌المللی برد.

وی با بیان این که یکی از مواردی که به ایشان در سال ۸۴ می‌گفتند، «دزدگیر ۸۴» بود تصریح کرد: ایشان آمده بودند دزد بگیرند اما همه در انتها شاهد بودند که چه اتفاقی افتاد؟ ما تا قبل از دوران آقای احمدی‌نژاد حتی دوران پهلوی تا رده نخست‌وزیر یا معاون اول دزد نداشتیم و حتی بعد از انقلاب هم ما در سطح معاون اول و نخست‌وزیر همچین موردی نداشتیم اما معاون اول ایشان توسط قوه قضاییه محکوم و روانه زندان شد.

مرعشی به روی کار آمدن روحانی در دولت یازدهم اشاره و تصریح کرد: آقای روحانی خدمت بزرگی به ایران کرد. ما بعد از انقلاب سه پرونده بین‌المللی در حوزه‌های گروگانگیری، جنگ تحمیلی و بحران هسته‌ای داشتیم که در بحران هسته‌ای پنج قطعنامه شورای امنیت علیه ما صادر شد و دوستان ما چین و روسیه قطعنامه‌ها را وتو نکردند.

مرعشی با بیان این که بعید بود دولتی بتواند در مذاکره ۳ساله همه قطعنامه‌ها را علیه ایران متوقف کند، تصریح کرد: این کار به لحاظ تاریخی از کاری که مرحوم مصدق برای ایران نفت را ملی کرد، مهم‌تر بود؛ چرا که در آن زمان تنها با انگلیس درگیر بودیم اما در پرونده هسته‌ای با همه دنیا کارمان به درگیری کشیده بود.

وی با بیان این که همه کشورهایی که تا امروز پرونده‌شان در ذیل ماده هفتم منشور شورای امنیت رفته، رژیمشان ساقط شده است، تصریح کرد: این دولت چندین کار مهم کرده است که اولین آنها برجام بود؛ ضمن آن که این بستر مناسب را لازم داشتیم.

مرعشی با بیان این که کار در حوزه بهداشت و درمان تسهیل شده و عمده هزینه‌ها را دولت و بیمه پرداخت می‌کند، تصریح کرد: باید اذعان کنیم که اقتصاد کشور در این دولت تا حدودی منظم شده است و تورم ۴۰ درصدی انتهای دولت دهم هم اکنون به زیر ۱۰ درصد رسیده است.

وی با بیان این که در حوزه نفت کشور با تحریم‌های صادرات مواجه شده بود، اظهار کرد: این تحریم‌ها به گونه‌ای بود که تولید نفت کشور به یک میلیون بشکه رسید و حتی روز به روز در حال کاهش بود و حتی یک بشکه را نمی‌‌توانستم جدا از تحریم‌ها بفروشیم و هر کسی هم ادعا کرد که من می‌فروشم نتوانست و نمونه آن بابک زنجانی  بود. ظرف یک سال و نیم بعد از برجام توانستیم تولید نفت را به ۴ میلیون بشکه برسانیم و بازارمان را از سایر کشورها پس بگیریم و صادرات نفت ما به ۲،۵ میلیون بشکه رسیده است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:46 - 1396/01/31
حسین مرعشی تو داری به رای مردم توهین میکنی بیشتر از این خودتو ضایع نکن
Iran, Islamic Republic of
21:52 - 1396/01/31
احمدی نژاد بد،آخه شماها هم بدتر بودین تو زمان خودتون،نمونش همین دولت روحانی.
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1396/01/31
شما چکار ه ای کجای مملکت هستی که نظر میدی ؟مردم احمدی نژاد را دوست دارند
Iran, Islamic Republic of
22:47 - 1396/01/31
از این حرفای تکراری خسته شدیم لطفا بگو چکار کنیم
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1396/02/01
شکا چنگ نزن احمدی رو ما داریم
Iran, Islamic Republic of
01:06 - 1396/02/01
در دولت نهم و دهم چندین برابر دوره های یاد شده در متن کار شد شما نباید هم ببینید
Iran, Islamic Republic of
01:53 - 1396/02/01
جک میگی.کی احمدی نژادو دوست داره؟
Iran, Islamic Republic of
01:55 - 1396/02/01
کدام ملت احمدی نژاد محمود خان مغول رو دوست داره پول مملکت رو به پشکل تبدیل کرد شما که دوستش داری فکر کنم زمان محمود خان مغول ملیاردر شدی
United States
05:05 - 1396/02/01
بغیر از فروش نفت خاک وخیلی چیزها را دارید میفروشید پولش کجا رفت
Iran, Islamic Republic of
05:07 - 1396/02/01
خدا رو شکر که تاید نشدن این فتنه گرا
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1396/02/01
کاش محاکمه می شد که معلوم شه درامد نفت صد وچهل دلاری چی شد؟


همه کشورای نفتی پیشرفت کردن غیر ایران و ونزوئلا
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1396/02/01
ما بایداول خودمون درست کنیم چون خودمون دزدیم کسی که می خواد درست کار کند نمی گذاریم چون دیگه نمی شه دزدی کرد شماها فکر میکنید مردم ...... هستند ولی اینطور نیست مردم باسیلی صورت خودشونو نگهداشتند بعضی ها انقدر میخورند بعضی ها به نون شب شون محتاجا چرا باید توی مماکت ما اینطور باشد
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1396/02/01
حرفاتون اصلا خریدار نداره مفت نمی ارزه خموش
Iran, Islamic Republic of
20:27 - 1396/02/02
احمدی نژاد مملکت به باد داد خدا ازش نگزره
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1396/02/13
شما واقعا خودتونو به نفهمی زدید دولت روحانی که هزار برابر بدتر از احمدی نژاد با مردم کرده اینا با این حرفاشون فقط میخوان گند کاریهاشونو بپوشون فساد مالی واختلاس تو این دوره داره بیداد میکنه اونم از نزدیکان روحانی
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1396/02/13
مرعشی بزن کنار بذار باد بیاد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج