کشف هشت مومیایی 3500 ساله در دره پادشاهان مصر
۵۱۷۹۱۳
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۱
۱۰۳۲۴ 
باستان‌شناسان موفق به کشف هشت مومیایی به جای مانده از زمان فراعنه در مصر شدند. وزارت آثار باستانی مصر اعلام کرده، باستان‌شناسان موفق به کشف هشت مومیایی، ۱۰ تابوت پر نقش و نگار و مجسمه‌هایی در مقبره‌ای ۳۵۰۰ ساله شده اند.
وبسایت تکرا - فرید کریمی: باستان‌شناسان موفق به کشف هشت مومیایی به جای مانده از زمان فراعنه در مصر شدند. وزارت آثار باستانی مصر اعلام کرده، باستان‌شناسان موفق به کشف هشت مومیایی، ۱۰ تابوت پر نقش و نگار و مجسمه‌هایی در مقبره‌ای ۳۵۰۰ ساله شده اند.
 
کشف هشت مومیایی 3500 ساله در دره پادشاهان مصر

باستان‌شناسان مصری این آثار را در گورستان باستانی ذراع ابو‌النجا در نزدیکی دره پادشاهان در جنوب مصر یافته اند. به گفته باستان شناسان، این گورستان در دوران مصر باستان، گورستانی شاهانه متعلق به دودمان هفدهم بوده باشد.

کشف هشت مومیایی 3500 ساله در دره پادشاهان مصر
یکی از اعضای تیم باستان شناسی مصر در حال کار بر روی یکی از تابوت های چوبی به تازگی کشف شده


آنها می گویند، این مقبره حدود ۳۵۰۰ سال قدمت داشته و متعلق به دورانی (حدود ۱۳۳۲ تا ۱۳۲۳ پیش از میلاد) است که توت آنخ آمون بر مصر فرمانروایی می‌کرده است. باستان شناسان برای کشف این مقبره باستانی ۴۵۰ متر مکعب از این محل خاک برداری کرده اند. محفظه داخلی مقبره اصلی مجموعه‌ای از تابوت های متعلق به خاندان بیست و یکم و این هشت مومیایی پیچیده در پارچه کتان را در خود جای داده بود. به گفته وزارت آثار باستانی مصر، همه این آثار کشف شده در شرایط خوبی حفظ شده اند.

کشف هشت مومیایی 3500 ساله در دره پادشاهان مصر
این مقبره در گورستان باستانی ذراع ابو النجا در نزدیکی دره پادشاهان قرار داشته است. باستان شناسان برای کشف این مقبره باستانی ۴۵۰ متر مکعب از این محل خاک برداری کرده اند


باستان شناسان علاوه بر مومیایی ، موفق به کشف تندیس های خاکسپاری اوشابتی و مجموعه ای از گلدان ها از جنس خاک رُس شده اند. باستان شناسان در اتاقک مخفی دیگری هم مجموعه ای از ماسک های چوبی و یک دسته درب تابوت یافتند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج