طنز؛ خوب شد مرد!
۵۱۸۵۰۹
۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
۴۶۱۱ 
گالوا را می‌شناسید؟ اواریست گالوا، ریاضیدان و نظریه‌پردازی است که می‌گویند اگر تنها 20 سال دیگر زنده می‌ماند الان دنیا یک حالت دیگری داشت.
پویان فراستی در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

گالوا را می‌شناسید؟ اواریست گالوا، ریاضیدان و نظریه‌پردازی است که می‌گویند اگر تنها 20 سال دیگر زنده می‌ماند الان دنیا یک حالت دیگری داشت.

این بزرگوار مبدع «نظریه گروه‌ها» است. اینکه «نظریه گروه‌ها»‌ چیست را من نمی‌دانم اما می‌گویند گالوا با این نظریه ریاضیات را 300 سال جلو انداخت درصورتی که من در بهترین حالت حداقل 10 سال طنز مطبوعاتی را عقب کشیدم! بگذریم؛ اواریست عزیز در سن 20 سالگی عاشق یک دختر می‌شود و به خاطر آن دختر در دوئل شرکت می‌کند اما از آنجایی که در20 سال اول زندگیش سنگین‌ترین چیزی که بلند کرده بود مداد سوسمار نشان بود در دوئل شکست خورد و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

بسیاری از دانشمندان از این اتفاق ناراحتند اما من معتقدم که خوب شد مرد! (اینکه من دانشمند نیستم به خودم مربوطه) حالا الان ریاضیات 300 سال جلو افتاد چه گلی به سر ما زد؟

10 بار ریاضی2 را افتادم! استاد هم هیچ وقت 9.5 را 10 نداد! اگر گالوا زنده می‌ماند ریاضیات 300 سال دیگه هم جلو می‌رفت و احتمالا ما باید از دبستان شروع به خواندن انتگرال می‌کردیم.

در ثانی، مرگ در دوئل مرگ با کلاسی است. خدا به گالوا عمر با عزت داده بود. حالا اگر گالوا زنده می‌ماند چی می‌شد؟ می‌رفت با معشوقه‌اش ژوزفین ازدواج می‌کرد. کسی هم نبود بهش بگه دختری که شرط ازدواجش دوئل باشد همان بهتر که خونه باباش بمونه!

تصور کنید اواریست زنده می‌ماند و بعد از دوئل خسته و زخمی یک راست به محضر می‌رفت و دوشیزه ژوزفین را با مهریه 1000 سکه بهار آزای عقد می‌کرد. بعد از ازدواج تازه بدختی‌اش شروع می‌شد و باید دنبال کار می‌گشت.

بنده خدا پارتی هم که نداشت جایی استخدام بشه، در بهترین حالت استاد مدعو دانشگاه آزاد اسلامی واحد مارسی می‌شد با حقوق بخور و نمیر زندگی می‌کرد و تا آخر عمرش از زنش سرکوفت می‌خورد و هیچ وقت هم صاحبخانه نمی‌شد. پس خوب شد که مرد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1396/02/03
بسیار زیبا عالی دست مریزاد
Iran, Islamic Republic of
15:57 - 1396/02/03
میدونی چرا استاد هیچ وقت 9.5 را 10 نداد؟ چون ۹.۵ را هم خودش میداده بهت. نمره تو احتمالا ۱.۷۵ بوده.
United Kingdom
16:05 - 1396/02/03
خیلی بی مزه بود خداییش.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج