پیرترین پرنده جهان 64 سال دارد
۵۲۲۶۲۶
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
۵۰۰۲
«ویزدم» پیرترین پرنده جهان است که 64 سال سن دارد. ویزدم یک آلباتروس لیسان است، پرنده دریایی بزرگی که در محدوده اقیانوس آرام شمالی زندگی می کند و معمولا عمر طولانی، حدود 40 سال دارد.
برترین ها: «ویزدم» پیرترین پرنده جهان است که 64 سال سن دارد. ویزدم یک آلباتروس لیسان است، پرنده دریایی بزرگی که در محدوده اقیانوس آرام شمالی زندگی می کند و معمولا عمر طولانی، حدود 40 سال دارد. ویزدم اولین بار در سال 1956 نشانه گذاری شد. بسیاری پرندگان نوارهای خود را قبل از اینکه جایگزین شوند از دست می دهند. بااین حال باندهای ویزدم دائما جایگزین شد و پرنده شناسان باتوجه به باندها که سوابق دقیق پرنده را مشخص می کنند، تشخیص داده اند که او حداقل 64 سال دارد اما می تواند بزرگتر هم باشد.

جزایرمرجانی شمال غرب هاوایی محل زندگی 99.7 درصد از جمعیت آلباتروس ها است. ویزدم در این سن یک تخم گذاشته است. لیسان آلباتروس ها معمولا یک جفت در کل زندگی خود دارند اما ویزدم بیش از یک جفت داشته است. محققان تخمین می زنند که ویزدم بیش از 36 جوجه در طول زندگی خود بزرگ کرده است. آلباتروس ها تنها سالی یک تخم می گذارند و با جفتشان شش ماه صرف بزرگ کردن و غذادادن به جوجه شان می کنند.  آن ها صدها کیلومتر روی دریا پرواز می کنند و با ماهی مرکب یا تخم ماهی بازمی گردند. تصور می شود که ویزدم 9.6 میلیون کیلومتر پرواز کرده که بیش از پانزده برابر فاصله زمین و ماه است. درشرایطی که جمعیت این پرنده از سال کاهش چشمگیری (70 درصد) از سال 1950 داشته است، ویزدم تبدیل به نمادی از امید و الهام شده است.
 
پیرترین پرنده جهان 64 سال دارد 
 
پیرترین پرنده جهان 64 سال دارد 
 
پیرترین پرنده جهان 64 سال دارد 
 
پیرترین پرنده جهان 64 سال دارد 
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج