ورود ایرانیان مقیم کویت به فضای پرشور انتخاباتی
۵۲۵۴۷۷
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۷
۴۵۲۷
همزمان با نزدیک شدن زمان برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایرانیان مقیم کویت وارد فضای پرشور سیاسی شده و خود را برای مشارکت در این پروسه سیاسی آماده می کنند.
خبرگزاری ایرنا: همزمان با نزدیک شدن زمان برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایرانیان مقیم کویت وارد فضای پرشور سیاسی شده و خود را برای مشارکت در این پروسه سیاسی آماده می کنند.

در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سفارت، رایزنی فرهنگی، مجتمع مدارس و دیگر نهادهای ایرانی فعال در کویت با انجام تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم وشفاف واطلاع رسانی به هموطنان ایرانی مقیم کویت برای حضور در این حماسه سیاسی آماده می شوند.
 
براین اساس تدابیر مقدماتی لازم از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری انتخابات اندیشیده شده و با انتخاب ناظران و تیم برگزاری انتخابات، شرایط برای برگزاری هر چه باشکوه تر آیین مردم سالاری دینی اندیشیده شده است.
 
ایرانیان مقیم کویت همچنین در فضای مجازی به بررسی خبرهای انتخاباتی پرداخته و یکدیگر را به شرکت در انتخابات دعوت می کنند.
 
نزدیک به 40 هزار نفر جامعه ایرانیان کویت را تشکیل می دهند.
 
در انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 حدود 9 هزار نفر شرکت کردند که نشان از مشارکت 30 درصدی ایرانیان واجد شرایط بود.
 
سفارت جمهوری اسلامی ایران موضوع برگزاری انتخابات را به اطلاع مقام های مسئول کویتی رسانده و با برخورداری از همکاری طرف مقابل، انتخابات را همزمان با داخل کشور در 29 اردیبهشت ماه برگزار می کند.
 
براساس این گزارش، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت به عنوان حوزه اصلی رأی گیری با دو صندوق رأی و رایزنی فرهنگی کشورمان نیز به عنوان حوزه دوم در انتخابات ریاست جمهوری به شمار می رود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج