مناظره ی دوم 3 به 3 شده بود
۵۲۵۹۷۴
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۸
۷۷۲۰ 
عبدالله ناصری:
عبدالله ناصری تحلیلگر سیاسی، پیروز مناظره امروز کاندیداها را قطب «روحانی، جهانگیری و هاشمی طبا» دانست.
پایگاه خبری انتخاب: عبدالله ناصری تحلیلگر سیاسی، پیروز مناظره امروز کاندیداها را قطب «روحانی، جهانگیری و هاشمی طبا» دانست.

ناصری در گفتگو با خبرنگار اظهار داشت: فضای مناظره دو قطبی شدن را بیشتر به تصویر کشید، دیگر از چندگانگی که در مناظره اول شاهد بودیم خبری نبود، یعنی برخلاف مناظره اول که میرسلیم و هاشمی طبا خود را متفاوت از سایرین نشان می دادند، این اتفاق مجدد نیافتاد. در واقع، مناظره کاملا سه به سه بود، البته ادبیات جناح رقیب دولت تندتر شده بود، مثلا میرسلیم شدیدتر برخورد کرد، و علیه دولت موضع گرفت.

وی با اشاره به رویکرد رقبای روحانی گفت: قالیباف کلی گویی و خلاف واقع گویی های خود را دوباره بیان کرد. البته میرسلیم از این جنبه به قالیباف نزدیک شده بود که شاید دو دو دلیل داشت، یکی اینکه مطالعات بیشتری نسبت به واقعیت های انتخاباتی کردند، دوم اینکه مشاورانش گفته بودند باید حالت تهاجمی بیشتری بگیرد. البته میرسلیم به طور کلی سعی کرد رعایت اخلاق و ادب را بکند. اما قالیباف اینطور نبود.
 
مناظره ی دوم 3 به 3 شده بود

ناصری افزود: همانطور که از ماه ها قبل گفته شده، قالیباف برای رئیس جمهور شدن نیامده، امده که انتقامش را بگیرد لذا به هربهانه ای دست روی نقاط حساسی می زد که برای مردم قابل درک بود، مثل برجام و و ماجرای وزیر اموزش و پرورش که البته مشخص شد، فرزندش تجارتی کاملا در چارچوب قانون داشته است. عجیب بود که وقتی بحث فرهنگ و تعلیم و تربیب شد، قالیباف یک دفعه گریزی به آن مسئله می زند، البته افکار عمومی متوجه می شوند که این تنها برای تحریب دولت است

وی با اشاره به بارش باران در سطح تهران هنگام برگزاری مناظره گفت: در این میان، بدشانسی که قالیباف آورد این بود که در حین مناظره، بارندگی گرفت و نصف شهر را اب گرفت و نمیشاگاه کتاب آسیب دید. خب، این نشان داد که آقای شهردار که می خواهد رئس جمهور شود، مدیریت شهری اش به جایی رسیده که درحالیکه در اتاق مناظره نشسته، شهر تهران را آب برداشته است.

ناصری با اشاره به حملات رئیسی و قالیباف گفت: زمانیکه رئیسی و قالیباف به برجام حمله کردند، سخنان خلاف واقع واضحی گفتند، البته وزارت خارجه و اقتصاد به سرعت در بیانیه رسمی اعلام کردند که این اظهارات واقعیت ندارد. اقای قالیباف با شهامت تمام که غیراخلاقی بود گفت ما دوازده سال است که به خانه هنرمندان و تئاتر را کمک می کنیم، ادعایی که از سوی بهزاد فراهانی تکذیب شد و ایشان گفت دولت روحانی در این زمینه کمک های زیادی کرده است.

وی ضمن تحلیل رویکرد رئیسی در مناظره امروز گفت: مشخص بود که رئیسی در این هفته فعال بوده و به ایشان گفته شده که دست روی چه نقاطی بگذارد. با این حال، ایشان مطالب خلاف واقعی گفت. نکته قابل توجه اینکه ایشان کتابچه ای در دست داشت که جلوی دوربین میگرفت. به نظر می آید این کتابچه توسط کسانی تهیه شده که برای نامزدی آمده بودند و امروز کنار کشیده و تحویل او داده اند. مناظره امروز نشان داد رئیسی از حوزه اجرایی چیزی نمی داند.

این تحلیلگر سیاسی اضافه کرد: به نظر می آید، رئیسی و قالیباف از هم ناراحتند، چون رای همدگر را میخورند، این دو در حال رقابت بایکدیگرند. پیش بینی ام این است که یکی از این دو به صورت مدیریت شد کنار بروند. البته با روحیه ای که از قالیباف سراغ داریم، حتی اگر او مسلم بداند شکست میخورد، دوباره کنار نخواهد رفت که حداقل بتواند هجمه و حمله خود را بکند، اما رئیسی شاید کتار بکشد.

وی با اشاره به پاسخگویی روحانی در مناظره امروز اظهار کرد: روحانی در دوره ی قبل قدری منفعل بود، برای همین جهانگیری درخشید البته این بار هم درخشید. به نظر من، این بار تقسیم کاری صورت گرفته بود، روحانی تحرک زیادتری داشت و برخی مسائل را بیان کرد.

ناصری اضافه کرد: ما از دولت انتظار شفاف گویی با امار و ارقام از ان ویرانه ای که تحویل گرفته بودند هستیم. همچنین دولت باید نسبت به عملکرد خود شفاف گویی  داشته باشد و نقاط ضعف را بپذیرد و قول دهد برطف کند. بالاخره این نقایص ناشی از ناتوانی روحانی یا جهانگیری نیست، بلکه به خاطر افرادی هستند که از دولت قبل مانده اند و به این دولت دل بستگی ندارند.

وی با بیان اینکه برنده مناظره را قطب دولت می دانم، گفت: مناظره امروز نسبت به قبل ذهن جامعه را انتخاباتی تر کرد و مردم با توانمندی نامزدها بیشتر آشنا شدند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:59 - 1396/02/15
عالی بود خیلی ممنون و درست گفتید
Iran, Islamic Republic of
00:23 - 1396/02/16
لابد خواب بودی که خواب دیدی جناح دولت پیروز شدن
بیچاره روحانی دیگه بامتوسل شدن به شجریان و...میخواست خودشوبالا بکشه
Iran, Islamic Republic of
00:25 - 1396/02/16
فکرکنم اگرخودشون هم بگن ماشکست خوردیم این آقای به اصطلاح کارشناس احتمالا شیپورپیروزی بنوازه!!!

داداش من برو"عینک بزن"تاببینی چه دسته گلی به آب دادین
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1396/02/16
خنده دارترین جای مناظره صحبت هاشمی طبا بود که میگفت
لوله آب اصفهان به یزد تاحالا سه باربه دست مردم نجیب اصفهان شکسته شده!!!
جهانگیری که مارویادکروبی انداخت که ازروی کاغذهم نمیتونست بخونه

روحانی هم که باحمله میرسلیم درباره ادبیات زشتش نظیر بی شناسنامه وبیسوادو....روحانی روکبش وماتش کرد

پیروز جناح مخالف دولت بود...
Iran, Islamic Republic of
00:29 - 1396/02/16
چراسه به سه ؟شماکه چهارنفربودید .مجری روهم حساب کنید بااون تقلب ناشیانه اش
Iran, Islamic Republic of
00:31 - 1396/02/16
فقط قالیباف
Iran, Islamic Republic of
02:37 - 1396/02/16
تو دیگه کی هستی به کوری چشم تو روحانی رفتنیه
Iran, Islamic Republic of
05:43 - 1396/02/16
این مصاحبه نبود،‌ فقط جنگ روانی علیه روحانی بود! ایشان از هر طرف حتی از طرف خودی خنجر میخورد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج