عادل الجبیر: ایران، سیاست خود را تغییر دهد
۵۳۴۲۴۴
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۴
۱۲۴۰۶ 
الجبیر گفت: اگر ایران می‎خواهد روابط عادی با کشورهای منطقه داشته باشد، باید سیاست های خود را تغییر دهد. دولت ترامپ خطرناک بودن سیاست ایران را می داند.ایران دخالت های خود در عراق و سوریه را پس از توافق هسته ای ادامه داد.
خبرگزاری فارس: «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی امروز(پنجشنبه) طی سخنانی قبل از سفر رئیس جمهور آمریکا به ریاض اعلام کرد که یک رابطه استراتژیک و تاریخی بین دو کشور وجود دارد.

وزیر خارجه عربستان افزود: عربستان و آمریکا پیشتر درباره مبارزه با تروریسم و نابودی داعش و مسایل منطقه بویژه سوریه و یمن بحث و تبادل نظر کردند.

الجبیر گفت که با نشست سران آمریکا و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس رابطه بین واشنگتن و کشورهای عضو شورای همکاری تقویت خواهد شد.

وی افزود: کنفرانس عربی اسلامی آمریکایی، تاریخی است و در نوع خود بی‎نظیر خواهد بود، چراکه صفحه جدیدی در روابط واشنگتن و کشورهای عربی و اسلامی باز خواهد شد.

وزیر خارجه عربستان با تاکید بر اینکه سفر محمد بن سلمان جانشین ولیعهد سعودی به واشنگتن موفقیت آمیز بوده است، افزود: این سفر زمینه سفر ترامپ به ریاض را فراهم کرده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی عربستان تصریح کرد: دونالد ترامپ در سفر به ریاض درباره ضرورت پایبندی ایران به توافق هسته ای رایزنی خواهد کرد. ایران باید رفتار خصمانه خود در منطقه را متوقف کند.

الجبیر گفت: اگر ایران می‎خواهد روابط عادی با کشورهای منطقه داشته باشد، باید سیاست های خود را تغییر دهد. دولت ترامپ خطرناک بودن سیاست ایران را می داند.ایران دخالت های خود در عراق و سوریه را پس از توافق هسته ای ادامه داد.

عادل الجبیر گفت: ما نگران آن بودیم که توافق با ایران بعدا باعث شود که این کشور به سلاح هسته‌ای دست یابد، اما آمریکا این اطمینان را به ما داده است که چنین توافقی نمی‌تواند منجر به دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شود.

وزیر خارجه عربستان اظهار داشت که حمله موشکی آمریکا به سوریه نشان دهنده جدیت دولت ترامپ است.

الجبیر افزود: در کنفرانس اسلامی- آمریکایی روی مسایل تروریسم، اقتصاد و جوانان تمرکز خواهد شد. همکاری سعودی آمریکایی از سال ۱۹۵۴ ادامه دارد.

وی گفت: دولت ترامپ در مسایل مختلف به غیر از برخی مسایل جزیی و گذرا با دولت عربستان همسو است.

عادل الجبیر به طرح صلح در خاورمیانه بر اساس طرح عربی و قطعنامه های شورای امنیت اشاره کرد و گفت: تحقق صلح در خاورمیانه نیاز به گرایشات غیرسنتی دارد.

وی بر ایجاد شراکت در مبارزه با تروریسم تاکید کرد و گفت: سران شرکت‎کننده در کنفرانس، مرکز مبارزه با تروریسم را افتتاح خواهند کرد. ما در ائتلاف ضد داعش بعد از آمریکا در رتبه دوم قرار داریم.

الجبیر تصریح کرد: ما به عمل ایرانی‎ها نگاه می‌کنیم و نه به شعارهای آنها. انتخابات این کشور یک امر داخلی است.

وی گفت: به دنبال ایجاد تاسیس یک مرکز و نهاد امنیتی در منطقه برای مقابله با چالش‌ها و تهدیدات هستیم. در عربستان و دیگر کشورهای شورای همکاری برای بهبودی شرایط معیشتی شهروندان آن تلاش می کنیم.

وزیر خارجه عربستان گفت: در عربستان و کشورهای عضو شورای همکاری در زمینه حقوق بشر گام های بزرگی را برداشتیم.

وی گفت: ما خواستار تشکیل دولت انتقالی در سوریه هستیم و از ایجاد مناطق امن در این کشور برای تسهیل عملیات امدادرسانی حمایت می‌کنیم.

الجبیر تاکید کرد که انتخاب عربستان به عنوان اولین کشور برای سفر خارجی ترامپ، اقدام خیلی مهمی است.

عادل الجبیر اظهار داشت که می‎خواهیم به غرب و جهان اعلام کنیم که جهان اسلام دشمن نیست، لذا به دنبال ایجاد گفتگوی بین ادیان جهان هستیم.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ۲۳ ماه جاری میلادی قرار است به عربستان سفر کند و این اولین سفر خارجی وی پس از تصدی سمت ریاست جمهوری آمریکا محسوب می شود. ترامپ در این سفر قرار است به صورت جداگانه با شاه عربستان، روسای کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و روسای کشورهای اسلامی دیدار کند. وی پس از این سفر به فلسطین اشغالی و واتیکان سفر خواهد کرد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1396/02/28
کسی که باید رفتارش رو تغییر بده شما عقب افتاده های تو عصر مدرنین که هنوز برای آب خوردنتون هم از آمریکا اجازه میگیرید.
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1396/02/28
اینقدر ما رو از ترامپ نترسون ..
میتونی خودت بیا اونوقت آرزوی ماهم برا حرم دار شدن امامامون براورده میشه.
Iran, Islamic Republic of
19:54 - 1396/02/28
چه کسی از تغییر رفتار حرف میزند!!؟ درست زمانی که ایرانی ها برای دموکراسی در کشورشون میتینگ های انتخاباتی دارن ،شما با جنگنده مردم کشور خودتون رو میکشید.
Iran, Islamic Republic of
19:56 - 1396/02/28
کنه
شما پیغمبر رو اذیت میکردید.
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1396/02/28
تو باید آدم بشی با اون حاکمان حرامخورتان میرتیکه 2 جنسه
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1396/02/28
باز تو الکی حرف زدی فقط روحانی رییس جمهوراست.
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1396/02/28
یعنی عربستان دقیقا نوع احمقانه تر نظام شاهنشاهی ایرانه. همون جوری که محمدرضا پهلوی لعنت الله در برابر رئیس جمهور وقت آمریکا زانو میزد ، حالا هم پادشاه عربستان داره جلوی ترامپ زانو میزنه. همون جوری که محمدرضا پهلوی سینه چاک و نوکر آمریکایی ها بود ، حالا هم آل سعود لعنت الله دارن نوکری آمریکا رو میکنه و بهش افتخار هم میکنه.فقط تفاوت ایران و عربستان در اینه که ایران یک شخصیت جهانی ، عالم ، فقیه و بی نظیر مثل امام خمینی(ره) داشته ولی عرب ها چون سنی هستند و بویی از ولایت نبردن ، خیلی بعیده که بتونن آل سعود لعنت الله رو کنار بزنن و یک نظام بهتر جایگزین کنن.
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1396/02/28
عادل الخبیث باز حرف های بزرگتر از دهن بلغور کردن
Iran, Islamic Republic of
22:26 - 1396/02/28
هرکی میگه رطب مستر عادل جبیر تو سر جای خود بطب .البته مستر از روی طنز بهت گفتم تو عددی برا ایران بزرگ نیستی.....حامد از خوزستان
Iran, Islamic Republic of
22:50 - 1396/02/28
ایران سربلند هرگز سیاست خودرادرقبال عربستان کودک کش تغییر نخواهد داد درود بررهبر فرزانه ایران اسلامی
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1396/02/28
طوری حرف میزنه انگار عددیه.
واقعا تعجبم از آمریکاست که با اون همه ادعا چشم به رفتار این رژیم جنایتکار قرون وسطایی بسته.
Iran, Islamic Republic of
06:15 - 1396/02/29
درحقیقت عربستان باید تغییر رفتاردهد دست ازحمایت تروریستها بردارد ،ازهمپیمانی بادشمنان قسم خورده اسلام ومسلمین چون رژیم صهیونیستی اسرائیل وآمریکا کناره گیری کند باایران اسلامی قدرتمند همراه شود وجدیت ترام رابه رخ ایران نکشد ایران اسلامی دراول انقلابش که نو پا بود ازابرقدرتی چون آمریکا هراسی نداشت بلکه دست خبیث اش راباتسخیرلانه جاسوسی از این کشورقطع کرد امروز ایران مقتدرترازهرزمانی است وآمریکا درحال افول ابرقدرتی اش قراردارد ایران اسلامی پشتیبانی چون خداوند قادرمتعال رادارد همان خدایی درهمان سرزمین عربستان سپاهیان ابرهه راباپرندهگان کوچک نابودکردودرصحرای طبس ایران هواپیمای آمریکارا بابادوشن نابودکرد ایران ازهیچ قدرپوشالی مادی هراسی ندارد،بهتراست دولت عربستان سرعقل آید با جمهوری اسلامی ایران خودراهمراه کند خیرامت اسلام دراین است نه نوکری آمریکا وصهیونیست ها دراین صورت هم دنیا وهم آخرت را داریند .
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1396/02/29
کدوم رابطه استراتژیک
نفتتونو میبرن جاش اسلحه میدن بهتون بعدشم که تموم شد میگن خوش اومدید
امان از جهالت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج