گرد و خاک در 15 استان کشور
۵۳۷۹۱۰
۰۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸
۸۶۷۲ 
سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه از بارش پراکنده باران در ۱۷ استان و ورود گرد و خاک در ۱۵ استان کشور خبرداد.
خبرگزاری تسنیم: سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای از وقوع بارش در برخی نقاط کشور خبرداد که متن آن به شرح ذیل است:  

براساس تحلیل آخرین نقشه‌ها و داده‌های هواشناسی بعد از ظهر امروز و روز پنج شنبه، در نواحی شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل رشد ابرهای جوششی، رگبارباران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

همچنین تصاویردریافتی از ماهواره‌های هواشناسی بیانگرشکل گیری توده گرد و خاک در غرب کشور عراق و انتقال آن به بخشهایی از نوار غربی کشور است  که سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوای این مناطق خواهد شد. این وضعیت با شدت کمتری از اواخر امروز و طی روز پنج شنبه در جنوب، نواحی مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز نیز پیش‌بینی می‌شود. براین اساس وضع هوای مناطق متاثر از این پدیده‌ها به ترتیب زیر پیش‌بینی می‌شود:

چهارشنبه سوم خرداد ماه 96: استانهای آذربایجان غربی،آذربایجان شرقی و اردبیل آسمان غبار آلود و در مناطق شمالی این استانها با افزایش ابر و رگبار ورعد و برق و وزش باد و در استانهای کردستان،کرمانشاه، ایلام، خوزستان و با شدت کمتری در اواخر وقت در زنجان ، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد،  قزوین، البزر و تهران گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا.

پنج شنبه چهارم خرداد ماه 96: گرد و خاک رقیق در ایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و  بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، بوشهر، فارس، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، قزوین، البزر وتهران.

ازاینرو توصیه می‌شود جهت جلوگیری از خسارات احتمالی تمهیدات لازم بکار گرفته شود. از جمله با توجه به پیش‌بینی کاهش کیفیت هوا بدلیل گردوخاک، توصیه می شود طی مدت یاد شده سالمندان، کودکان و بیماران دارای مشکلات تنفسی از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج