آب میوه برای کودکان زیر یک سال مضر است
۵۳۹۰۸۴
۰۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
۴۸۴۱
آب میوه برای نوزادان زیر یک سال هیچ گونه خاصیت غذایی ندارد، این توصیه جدید آکادمی American Academy of Pediatrics یا به اختصار (AAP) است. طی سال‌های گذشته این آکادمی توصیه میکرد که کودکان کوچکتر از شش ماه نباید از آب میوه استفاده کنند اکنون این بازه زمانی به یک سال رسیده است.
وب سایت تک شات: آب میوه برای نوزادان زیر یک سال هیچ گونه خاصیت غذایی ندارد، این توصیه جدید آکادمی American Academy of Pediatrics یا به اختصار (AAP) است. طی سال‌های گذشته این آکادمی توصیه میکرد که کودکان کوچکتر از شش ماه نباید از آب میوه استفاده کنند اکنون این بازه زمانی به یک سال رسیده است. 
 
 مصرف آب میوه برای کودکان زیر یک سال مضر است

ممکن است والدین فکر کنند که آب میوه برای کودکانشان مفید است اما این باور غلط است و آب میوه جایگزین خوبی برای میوه‌های تازه نیست و تنها حاوی مقدار بیشتری شکر و کالری است. استفاده از آب میوه در حجم کم برای کودکان بزرگتر ایرادی ندارد اما برای نوزادان زیر یک سال کاملا غیر ضروری هستند.

این موسسه میزان مصرف آب میوه برای کودکان 1 تا 3 سال را 100 میلی متر در روز و 170 میلی لیتر در روز برای کودکان 4 تا 6 توصیه می کند. به افرادی که بین 7 تا 18 سال سن دارند نیز توصیه می‌شود که مصرف آبمیوه را به یک فنجان از 2 تا 2.5 لیوان سهم توصیه شده میو روزانه خود محدود کنند.

از سوی دیگر والدین نباید برای دادن آب میوه به فرزندان کوچک خود از بطری یا فنجان‌های مخصوص کودک استفاده کنند زیر این کار موجب تماس مستقیم قند موجود در آب میوه با دندان کودک می‌شود.

به این ترتیب این باور عمومی که آب میوه برای کودکان مفید است یک باور اشتباه است و آب میوه می‌تواند موجب تمایل بیشتر کودکان به نوشابه و نوشیدنی‌های قندی در آینده شود. به این ترتیب کودکان باید به استفاده از میوه‌های تازه ترغیب شوند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج